| Rauletzu2002 a întrebat:

Mai puțin și se termina vacanta o să ajung la liceu ar trebui sa îmi fie frica colegii noi școală nouă profesorii noi îmi puteți spune cum e la liceu.

2 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Liceul e locul unde te maturizezi si te formezi ca om, dai de fel si fel de oameni,, ramai cu cunostinte de acolo multe, fie ele oameni sau lucruri despre orice domeniu.
Trebuie sa-ti vezi de treaba ta ca sa nu aiba nimeni nimic cu tine, parerea mea

| NadarraXD a răspuns:

Depinde la ce liceu ai dat. Daca e unul teoretic, nu-ti face griji. Profesorii vor face glume subtile, nu te va jigni nimeni, colegii vor fi politicosi si va fi o atmosfera cam plictisitoare, dar te vei simti ca-ntr-o familie. Daca ai dat la unul tehnic/tehnologic, stai frumos in banca ta, nu te pui in gura, nu raspunzi la provocari, nu te certi cu nimeni, NU PARASTI. Asta e cel mai important. Fii dragut cu toti o perioada si mai apoi iti alegi tabara. Profesorii vor fi de treaba, vor face glume mai "asa", unii, va vor lasa mai lejer, dar incearca sa fii glumet, dar totusi politicos. Iti dau un sfat, mai de pret decat toate: NU TE PUNE CU FETELE. Ca-s nebune, vb serios. La liceul teoretic veti face toate orele din program, cu mici exceptii. La cele tehnologic si tehnic va fi lejer cu orele... ia le faceti, ia nu. rolling on the floor Si cu notele la fel. Teoretic: vei lua notele bune mai greut, iar la celelalte doua le vei lua mai "din burta", asa.