supadeceapa
| supadeceapa a întrebat:

Mai ține cineva minte, printr-o minune, ce marcă era sucul la plic care se găsea la orice magazin acum vreo 15-20 de ani?

15 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Tropicana 100%, numele asta imi zice ceva.

Vremuri de aur, nu-mi vine sa cred cum au trecut 20 de ani, parca ieri erau vremurile alea...

| Nemessys a răspuns:

Sunt mai multe. Dar eu tin minte de teddy, fruttia sau figo.

| Dorotheea21 a răspuns:

Google spune ceva de Tang.
Cred ca era bun si la zugravit, pana sa apara vopseaua lavabila. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Capri-Sun oare? Deşi cred că îl confund totuşi.
Mai era Trompi de la Fruttia pe care nu l-am mai văzut de ani de zile, dar nu era la plic, ci la cutie.

| EntertainYou a răspuns:

Era intr-adevar un suc la cutie in forma triunghiulara/piramidala (parca ceva cu aroma de ananas ce tot consumam)....era copilaria mea alaturi de un croissant. Asa arata meniul meu aproape zilnic din pauza/recreatia de la scoala.
Habar n-am ce marca era. Poate ii zicea Tropicana sau ceva. Dar cica nu era asa de bun pe cat il consideram atunci.
Ma mir ca in ziua de astazi am mai gasit briose din alea Madlene si croissant Magic.

| Drimmero a răspuns (pentru EntertainYou):

Singurele supravietuitoare de atunci, erau atunci ca si acum o gramada prostii.

Cel mai misto ramane cornul chipicao cu albumul ala de colectionai animale din toata lumea, era greu de completat, cand mai aveai maxim 3 iti picau dubluri.

| EntertainYou a răspuns (pentru Drimmero):

Pai Chipicao inca mai e. Dar nu mai e la fel de distractiv.
Si azi daca mai cumpar iau doar pentru ingestie, nu pentru stupize.

| Drimmero a răspuns (pentru EntertainYou):

Mai exista asa ceva? Mai era un urs mic de ciocolata cu o crema inauntru,, cum ii zicea?

| EntertainYou a răspuns (pentru Drimmero):

Cred ca e Papi. Se mai gaseste.

Mai era batonul de ciocolata Kiss (banane sau capsuni). Si ala inca se mai gaseste prin Mega Image.

| Drimmero a răspuns (pentru EntertainYou):

Papi,, asa...stiu si batoanele kiss.

Cred ca copilaria traita in 90-2000 a fost ceva cu care nu te mai intalnesti, ultima generatie mai desprinsa de tehnologie, ultima generatie care vara mai statea non-stop afara.

| supadeceapa explică (pentru EntertainYou):

Eu mă mir că am găsit glucoză. Încă mai există oameni care-și rup dinții în chestia aia? laughing))) Știu că e sănătoasă, dar mie îmi lua mereu taică-miu și nu știam cui s-o împart să scap de ea că n-o voia nimeni.

| EntertainYou a răspuns:

Apropo de Tang (ala cu praf), inca mai exista astazi in magazine si acel Ekoland din bobite solubile.

| supadeceapa explică (pentru EntertainYou):

Mor, ceaiul ăla îl mâncam cu lingura laughing)))

| Draguta123456 a răspuns:

Oranjina? Ceva de genul. Sau poate va referiti la Tropicana.