| AlexDorinel a întrebat:

Mai tine minte cineva epoca Băsescu?(2008-2012)
Va e dor de perioada aia?
Credeți că se traia mai bine sau mai rău atunci decât acum?

Eu sunt de părere ca din 2012 încoa de când a venit Ponta s-au dus toate dracu în tara asta. L-as pune pe Boc și Băsescu înapoi la conducere.

15 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Precizez ca eram mic pe atunci, si oricat mi-as da cu parerea... nu prea as avea cum sa compar. Probabil nimeni in aceasta categorie nu ar putea, ca doar eram copii. Asta daca nu duceam o copilarie grea din cauza asta.

Pe langa, daca chiar ar fi sa sugerez ceva... as spune ca nu chiar, poate ar fi fost la fel. Sau acum e la fel ca atunci. Inflatia a crescut si crestea oricum. Bani mai putin atunci, bani mai multi acum.
Pare ca nu s-a prea schimbat nimic, doar ne-am "adaptat".

| Mosotti a răspuns:

Base a vandut toata tara, asta a facut, dezastru a facut, a taiat pensii si sal in 2009, si asa mai departe.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru AlexDorinel):

Pai a taiat din toate, si de ce nu a avut grija el sa nu fie criza? Ca a fost deja 5 ani din 2004 in 2009! Ce a facut pana atunci? A vandut tot din tara, asta a facut.

Răspuns utilizator avertizat
| Lukasssz a răspuns:

Era la fel de naspa ca acum.

Răspuns utilizator avertizat
| LordCristobal a răspuns:

Eu imi aduc foarte bine.
O perioada de rahat.
Stiu ca aveam zece anisori dar imi aduc aminte si acum cum era atunci.
Taierile de salarii si pensii a fost cea mai urata perioada a erei portocalii.Parintii mei nu au avut de suferit dar in schimb bunicii mei au fost foarte afectati intrucat l-i s-a redus pensia foarte mult.
Boc poate ar fi fost un prim-ministru bun daca nu era sub influenta nociva a lui Băse.
La fel ca si acum si atunci era o golaneala de rahat.Stiu ca ti se facea greata cand o vedeai pe Udrea sau Roberta Anastase la televizor.
Nu sunt mari diferente intre ce era atunci si ce acum.Doar ca Basescu era mai smecher decat cei care sunt la putere acum, adica ii invartea pe toti cum vroia el.

Răspuns utilizator avertizat
| LordCristobal a răspuns (pentru AlexDorinel):

Mi-e greata de toata clasa politica.Intradevar era Dragnea a fost mult mai rea decat era Basescu.Dar sincer nu as vrea sa mai retraiesc epoca lui Base.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai îmi pasă de mult de cine iese președinte și cine e la putere că observ că tot dracu' ăla iese.
Ultima dată am votat în 2019.

Mi-a plăcut Băsescu pentru că era un personaj controversat, uns cu toate alifiile și pentru că avea carisma lui dar și personalitate strong față de Iohannis care nici nu se simte că e președinte.
Mi-a mai plăcut că în perioada lui Băse corupții intrau rând pe rând la pușcarie și DNA își făcea treaba la turație maximă.

| Filip_Horațiu_1967 a răspuns:

Mulțumesc, mai bine NUUUU...

| nemesmeda a răspuns:

Pai tu ai trait bine cu ala? locul lui e in puscarie