| mgtow a întrebat:

Maicamea imi scoate ochii ca traiesc de pomana si nu am un rost in viata, doar muncesc si nu scot avantaj in a avea o relatie stabila. Ba ca sunt rau cu ea si nu o bag in seama cu treburile casei, logic vorbind acum vin acasa dupa 12 - 14h de sofat frant de oboseala na fara chef sa pun mana pe mancare dar mananc pentru ca sunt constient ca trebuie sa o fac si ca de obicei mai fac misto de ea ca nu va avea nepoti. Nu vreau relatie stabila, se enerveaza pe mine si rad de ea laughing. Uneori ma simt prost inutil chiar daca am tot ce imi trebuie in viata in afara de partea sentimentala care nu vine din nici o parte ca o caut sau nu. Cum pot sa fiu mai fericit in situatia asta singur? Pastilele antidepresive fac rau sau nu? Banuiesc ca am nevoie de ele pentru a scapa de starea asta proasta pe care o am in general.

23 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dar macar incerci sa cauti si tu pe cineva?

| mgtow explică (pentru RAY):

Nu imi starneste curiozitatea, mi-ar placea sa gasesc o englezoaica numai ca au copil de la 16 ani sau le place mult sa doarma pe trotuar noaptea dupa ce ies de la chef. Noi santem facuti sa traim singuri ray nici naiba nu se uita la noi. Nu sta in frumusete treaba altfel as zice ca sant urat dar nu sant. Bani am.

| OldSoul a răspuns (pentru mgtow):

Pentru inceput imi cer scuze ca ma bag si eu ca musca-n lapte :))

Asa.

Voiam sa incep cu o incurajare, dar nu cred ca-si are rostul acum, asa ca voi incepe cu ceva ce am observat in ultimul raspuns.

Spre incheiere ai spus "nici naiba nu se uita la noi"
Dar, la intrebarea daca "cauti si tu pe cineva" ai raspuns ca "nu imi starneste curiozitatea", eh, cam aici e problema ta, nici tu nu esti interesat de ele, si nici ele nu sunt interesate de tine, sau, daca sunt, cu sau fara voia ta, ajungi sa le respingi, asta numesc eu o ironie a sortii.
Nu esti deschis in a cunoaste persoane, iar de aici apar si problemele.

Acum, e clar ca exista si femei de acel gen la care ai facut tu referire, dar asta nu ar trebui sa te impiedice.
Daca-ti zic eu acum, ca undeva in lume sunt copii care mor de foame, o sa te impiedice asta sa mai arunci mancare la gunoi? Nu, ei bine, la fel e si cu scuzele cand vine vorba de femei.
Scuze si motive se vor gasi mereu, deoarece e mai usor sa renunti, decat sa lupti.

Sa fim realisti, daca ne complacem in situatiile de acest gen, nu reusim nimic, ba mai mult ne afundam.
Dupa cum ai zis, ai job, acolo de ce nu zici ceva gen "Oricum mor, ce rost are sa ma mai chinui sa castig bani?"
Desi pare ca, compar mere cu pere, in esenta ideea e aceeasi.
Nu trebuie sa te complaci in situatia in care esti, mereu e loc de mai bine, so, de ce sa nu incerci sa schimbi ceva?

Ar trebui sa le dai lor o sansa, ar trebui sa-ti dai tie o sansa, cine stie, poate vei fi surprins si vei gasi si o femeie asa cum iti place tie.

Si acum niste chestii motivationale:
"Daca nu lupti, poti sa pierzi, daca nu lupti, ai pierdut deja" Eh, cam asa e si in situatia ta, doar ca tu nu trebuie sa lupti, si nici macar sa cauti, tu trebuie doar sa fii deschis si sa incerci sa cunosti persoane noi.
Si un "bonus":
https://www.youtube.com/watch?v=z3vHrvtZorA

| RAY a răspuns (pentru mgtow):

Eu recunosc ca nici macar nu caut asa ceva,cand am cautat am fost impins de la spate,dar m-am convins ca nu atrag sexul opus,asta e,dar tu ai putea incerca daca isi doresti asta,conteaza sa ai pe cineva langa tine sa stii,tio spun din experienta propie,eu eram in groapa acum,de mult mancat de viermi daca mama mea nu suna dupa salvare,sansa sa scap era nula, si eu credeam ca si tine in singurate dar vezi tu avem nevoie de alti, suntem fiinte sociale man, una draguta ti ai gasi sunt convins, sa stii ca o fata cu cat are mai multa scoala cu atat are pretenti mai mari, vezi de o fata de la sat din Romania

| anonim_4396 a răspuns (pentru OldSoul):

Ai dreptate. Toate chestia e mentalã trebuie intotdeauna sa-ti imaginezi ca esti dorit de toate, si daca esti respins nu e din cauza ta si are legatura cu ele. Niciodatã cu tine.

| mgtow explică (pentru OldSoul):

Lumea e ciudata nu te cauta deloc nici un telefon nu da atunci dc sa ma implic daca nu tin cont de amicitie. astept pana o sa cumpar o femeie hibrida ca aia din ghost in the shell pentru ca una normala nu apreciaza deloc omul de rand.

| Freya1 a răspuns:

Fiecare e liber să îşi trăiască viaţa cum vrea dar la tine este o confuzie totală.
Mereu spui pe aici ca femeile sunt rele, profitoare, bune de nimic, pretenţioase dar în acelaşi timp ai vrea să ai una. Cred că ar trebui să mai laşi din pretentii pentru că e clar că nici tu nu eşti perfect.
Avea Coco Chanel o vorbă "Iată un paradox: cu cât bărbatul este mai prost şi mai ratat, cu atât pretenţiile lui faţă de femeie sunt mai mari!" ce este foarte adevărată.La ani tăi nu ştiu dacă ar mai trebui să faci atâtea nazuri, cred că ar trebui să îţi mai reduci timpul de muncă şi să găseşti o femeie care să te accepte iar restul vine de la sine.
Tu vrei ca la 40 de ani să fie şi singur şi fără copii şi cu sute de milioane în conturi şi frumoasă şi inteligentă, să îţi facă şi toate poftele, să te şi accepte. Dar tu cu ce vi? Cu un post de şofer, un apartament şi o părere extrem de proastă despre toate femeile?
Cred că ar trebui să te sfătuieşti cu un medic pentru că dacă mai multă lume îţi spune că eşti băut şi trebuie să mergi să te culci trebuie să te duci.

| mgtow explică (pentru Freya1):

laughing ea ma bate la cap sa imi caut una. Eu nu am treaba sant obisnuit sa traiesc asa (a venit o perioada in vizita) numai ca uneori ma simt rau. E adevarat ca am ciudateniile mele sa calatoresc mult, sa merg tare cu masina, camion etc - si lumea e pe dos, sant un om normal care a renuntat la chefuri droguri experiente de golanie ramase in urma. Voi continua drumul vietii in singuratate simt ca asta e cel mai indicat drum in viata mea, nimeni nu ma cauta indiferent daca incerc eu sa tin legatura in timp parca a uitat de mine persoana respectiva.

| Freya1 a răspuns (pentru mgtow):

La tine este toatala confuzie pentru ca nu sti ce vrei. Ulterior zici ca nu ti-ar displace o relatie, pe urma ca nu ai nevoie de nimeni, dupa ca mama te bate la cap, apoi ca are dreptate.Eu cred ca trebuie sa iti dai seama de ce iti doresti tu de fapt, si ce simti tu in adancul tau.Iar daca nu poti singur sa mergi la un psiholog ce te va sfatui.

| mgtow explică (pentru Freya1):

Fac misto de ea sa rad de aia zic. Relationat cu ce vreau nu ma straduiesc deloc in a fi cu cineva, traim alte vremuri lumea mai mult sta pe interes sub pretextul iubirii. Dupa un timp se despart nu merita zic

| Freya1 a răspuns (pentru mgtow):

Ai o parere gresita pentru ca nu ai experimentat iubirea.Cand iubesti cu adevarat mai esti si la greu langa om, nu doar la bine dar daca nici nu ai vrut sa incerci sau sa oferi acea iubire nu ai cum sa stii.

| mgtow explică (pentru Freya1):

Ultima mea relatie a fost la 16 ani si era cu una care o cunoscusem inainte sa parasesc RO atunci s-a terminat dupa ce am prins-o ca m.a fraierit asteptand sa merg in vizita, restul ce a urmat a fost trecator eu sperand la ceva bun pentru mine, si cum n-a fost sa fie de aia am ajuns asa pentru ca am avut doar necazuri in loc de oferte in conditii ca sa pot ramane multumit cu una din ele. Cu internetu` si smartphone.ul oricine e la indemana pradator si interesat in alte experiente ale vietii, in TPU multi se plang dupa ce nevestele lor ii inseala dupa 24 de ani cu copii langa ei. Nu pot sta cu cineva doar de frica singuratatii laughing dar nici sa zic o iubesc indiferent ca ma inseala si nu stiu ce face cand nu doarme langa mine in pat. Alt caz romancele au ajuns sa se vanda sexual pentru a trimite bani in tara, prada proxenetiilor batute etc. si cand da de unu ca mine zice asta e prost il fraieresc de aceea sant asa dur cu femeile ca sa nu mai am disconfort emotional https://imgur.com/a/n7zipZf altii arata mai rau ca mine si au parte in schimb de mine fug multe.

| Freya1 a răspuns (pentru mgtow):

Nu cred ca a trebuit sa iei asa in serios o relatie pe care ai avut-o la 16 ani, si nici sa generalizezi romancele.Eu am stat ani de zile si stau cu un barbat fara un interes financiar sau ceva, ca suntem vai mama noastra si mai stiu si altele la fel. Iubirea exista cat am incerca sa o negam.
De ce am intervenit eu sa spun ce am spus? pentru ca am vazut cumva contradictie in afirmatiile tale.Indiferent de ce spui tu parerea mea este ca tu simti nevoia de cineva sau de iubire dar incerci sa maschezi asta prin duritate sau atac asupra femeilor.Ce mai cred eu e ca tu incerci sa cunosti femeia, sa faci ceva dar nu stiu, ori incerci la persoane gresite, ori nu sti sa te comporti si la final esti respins.Asta este parerea mea, apoi tu stii.

| mgtow explică (pentru Freya1):

In viata exista oameni care sant facuti pentru a trai singuri, special facuti pentru asa ceva. Stau bine la comportament dar niciuna nu era interesata in mine, am renuntat sa sper si daca cineva imi zice ca ma place ii zic sa se lase de glume.

| Freya1 a răspuns (pentru mgtow):

Nu exista oameni meniti sa fie singuri, doar oameni ce vor sa fie singuri sau insuportabili de nu rezista nimeni sa stea cu ei.
Daca tu cand iti spune cineva ca te place reactionezi asa fara sa ii dai o sansa sa iti arate e clar.
Daca tu ti-ai format o idee in cap ca mori singur asa va fi pentru ca nu vei mai vedea niciodata cat de mult gresesti, ce lipsuri ai si o sa incepi sa te vezi perfect si pe restul defecti si clar nu o sa reziste nimeni in preajma ta asa.

| mgtow explică (pentru Freya1):

Nu reusesti sa intelegi misterul meu dar o sa insist sa ma fac clar in viata intampinam evenimente care ni se intampla si nu e intamplator deloc ce ni se iveste in viata. Ce gandesti devine realitate sau in functie de puterea mintala daca o ai mai mult + ti se vor intampla numai chestii bune. La mine cum ca treaba relatiilor se afla in partea - atunci eu nu mai fac nimic pentru ca nu trage nimeni la mine indiferent daca incerc sa-l fac pe 4 in 1 1 1 1 nu merge. M-am captivat singur in energia negativa a relatiilor si nu mai dau inapoi, cert e ca nici interes nu am sa ma schimb prefer sa stau asa. Cu orice femeie as discuta dupa ce pleaca sau imi lasa nr ori nu raspunde sau nu da semn de viata cand o caut tot din cauza care am zis a energiei care o am eu. Pe o parte e bine si pe alta rea pentru ca persoanele singure traiesc mai putin dar mi.e indiferent, nu prea sant multumit in viata e un rahat si dau de multe ori vina pe maicamea ca mi.a dat viata.

| Freya1 a răspuns (pentru mgtow):

Pai eu ce am zis, ca ori alegi persoanele gresite ori ai tu un bai ce poate sa fie acea energie negativa de care spui tu.
Eu te sfatuiesc ca nu te stradui sa iti gasesti, dar nici sa te resemnezi ca mori singur pentru ca esti tanar, dar doar tu stii mai bine.

| SG1995 a răspuns:

Mută-te. A stat cu părinți după 30-40 de ani îți creează o stare de depresie, din cauza faptul că nu te simți prea intim.
În plus orice femeie nu vrea să afle că încă locuiești cu maică-ta.

| Lioana a răspuns:

Pentru a avea o relatie ar trebui sa respecti femeia, sa inveti sa iubesti, dar din cate am vazut eu pe aici, ai o parere proasta despre femei. Nu veniturile tale sunt problema ci modul de gandire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu te muti singur?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-ti analizele Poate ai probleme la testosteron, poate Ai deficiente, poate nu- iti oferi timp de relaxare 1-2 zile pe saptamânã Trebuie sa fie ceva anume care iti provoaca starea proasta.

| Quassaar a răspuns:

Dacă ajungi pe antidepresive, ai grija că nu fac casă bună cu șofatul.