| TheQueen1 a întrebat:

Mananc toata ziua si mi-e foame incontinuu... ce sa fac ca sa nu imi mai fie foame?

2 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Dormi sau gasesti o activitate care iti place si iti ocupi cat mai mult timp cu ea si nu te mai gandesti la mancare.

| gemeni6226 a răspuns:

Cred ca e pe baza psihologica.In primul rind incearca dimineata cind te trezesti sa bei o cana de jumate litru apa calduta cu lamiie si miere.Pe urma fa-ti un mic dejun din 2 mere razuite cu fulgi de porumb pisati cu seminte de in pisati o lingura de miere si scortisoara peste amesteca.Pe urma daca iti vine foamea maninca dar numai lucruri sanatoase.Si bineinteles gaseste o activitate care sa-ti placa astfel mai uiti de mincare.