| Thecurious a întrebat:

Medicii recomanda practicarea unui sport.
Intrebarea mea este : este utila miscarea zilnica si alergarea intensa ocazionala, pentru o viata sanatoasa ori practicarea unui sport ar fi mai eficienta?

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ambele sunt eficiente.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Https://vimeo.com/23950609

| Thecurious explică (pentru sadrian46):

Pai, domnul Marginean este credincios. El nu a auzit de Bing Bang?

| sadrian46 a răspuns (pentru Thecurious):

Păi, ce legătură are una cu alta? Despre ce vorbim?

| Thecurious explică (pentru sadrian46):

Nu, nu are, voiam sa vad reactia dumneavoastra.

| sadrian46 a răspuns (pentru Thecurious):

Dacă vrei reacții, asta e. Orice acție are o reacție. Tocarea la cap repetată are la mine reacția ignor.

| Thecurious explică (pentru sadrian46):

Nu, va rog, imi pare rau.
Era o mica glumita, cea cu Bing Beng-ul.

| Celcestietot a răspuns:

Nu trebuie să ai doar un element, ci trei chiar. Încearcă să combini mișcarea cu o alimentație sănătoasă și somn / odihnă, iar atunci vei avea un mod de viață sănătoswinking!

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Sportul de performanta este păcat.Alege prima varianta.

| darrio2007 a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

De ce sportul de performanta este păcat?

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Sportul de performanta uneori distruge sănătatea.Si acest lucru e păcat.Sunt fotbaliști care au decedat pe stadion in timpul meciului.Un portar craiovean sufere de artrita la genunchi din cauza loviturilor repetate pricinuite de căzături din dorință de a apăra poarta cu orice preț.Si lista poate continua.Conform Bibliei, tot ceea ce distruge sănătatea este păcat.

| acerr a răspuns:

Am si eu o intrebare pentru tine, cum ai putut scrie asa ceva?