| AmFostOdataEuOBaba a întrebat:

Mereu când fac ceva, am un sentiment de „deja vu", adică mereu am senzația că am visat momentul în cauză. Da, am „visat" unele chestii dar mereu am senzația că am visat majoritatea chestiilor de exemplu când pun o întrebare aici, am senzația că am visat-o. Dacă mă întâlnesc cu cineva, am senzația că am visat acea persoană cândva.
A mai pățit-o careva? straight face tongue
O iau razna? big grin

75 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

De multe ori pățesc asta, mie nu mi se pare deloc ciudat, chiar îmi place senzația.

| RAY a răspuns:

Pe mine mai visat? cum arat in visele tale? sunt foarte curios

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru RAY):

Da, cred că te-am visat cândva.
Știu că ziceai mai demult pe TPU că ai visat că te urmărește nu știu ce entitate. Dacă ai visat că ți-a atins fața, eu am fost! laughing rolling on the floor

| RAY a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Eu sunt o fantoma in visele tale laughing

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru RAY):

Nu! rolling on the floor Dacă aș sta să-ți descriu cum arătai în visul meu, te-ai plictisi!

| RAY a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Cum?

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru RAY):

La începutul lui septembrie trec prin Timișoara și nu vreau să risc să-mi tragi o palmă rolling on the floor big grin

| RAY a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Fii serioasa, cati ma injura pe aici, da-mi privat nu te manc

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru RAY):

Ok
straight face

| Celcestietot a răspuns:

Viitorul deja exista, senzatia de deja vu are loc atunci cand o amintire din viitor este trimisa in trecut in mintea ta. Da, si eu am visat intamplari si acestea s-au produs chiar la niste ani buni.

| aXy99 a răspuns:

E normal sa avem senzatii de deja vu.

| RAY a răspuns (pentru aXy99):

Si tu ai avut cu mine deja vu mai ai

| aXy99 a răspuns (pentru RAY):

N-am avut.

| FreddieM a răspuns:

Am patit-o de multe ori, dar cea mai tare a fost asta. Eram mic, nu retin exact varsta, in jur de 10 ani si viasasem ca mergeam intr-un oras necunoscut mie la acea vreme, cu multe cladiri vechi si cu alei din piatra si diferite detalii particulare, stalpi etc. La putin timp dupa asta, am mers pentru prima data la o prietena de a mamei in vacanta. Ajunsi acolo am recunoscut imediat strazile si cladirile din oras. Erau identice ca acelea din vis. Orasul in cauza e Sibiu. Nu glumesc, am trait realmente experienta asta.

| RAY a răspuns (pentru FreddieM):

Iti dai seama ca sansa era foarte mare

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru FreddieM):

Aoleu big grin

| acerr a răspuns (pentru FreddieM):

Hehehe asta sti ce inseamna? ca ai fost acolo intr o viata anterioara, mi s-a intamplat si mie, am cautat explicatii si scrie ce ti am raspuns

| FreddieM a răspuns (pentru RAY):

Daca nu aveam un Ray pe TPU ar fi trebuit inventat. Bineinteles ca ma asteptam la replica ta Ray.,, Diferite detalii particulare"" a fost introdus in propozitie tocmai ca sa-ti dai seama de unicitatea locului mai sus mentionat.

| FreddieM a răspuns (pentru acerr):

Am alta teorie, ceva legat de portaluri interdimensionale, dar e cam lunga povestea. Nu exclud insa si probabilitatea vietii anterioare, mai trebuie aprofundat subiectul.

| RAY a răspuns (pentru FreddieM):

Omule tu in afara de jigniri mai stii altceva, e usor sa jignesti din spatele unui monitor stiu

| FreddieM a răspuns (pentru RAY):

Ray, de fapt a fost un compliment la adresa ta, scuze daca l-ai receptionat invers. Chiar imi face o reala placere sa-ti raspund la intrebari sau sa te am ca interlocutor. Daca am fi pe aceeasi frcventa nu am avea ce dezbate, nu crezi? Scuze din nou.

| acerr a răspuns (pentru RAY):

Ce naiba? nu te am jignit niciodata

| AmFostOdataEuOBaba explică:

Asa e si cu prieteniile
Prefer sa stau in singuratate si sa interactionez cu oamenii pe care sunt obligata de "circumstante/a" sa interactionez

Răspuns utilizator avertizat
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Ti se pare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am păţit asta de foarte multe ori.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Si in cazul meu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai avut nici un deja vu de ala cu mine

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Hmm.....stai să mă gândesc....nu?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Trist crying

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Tu ai avut......cu mine? laughing

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

De visele care imi amintesc sunt dramatice, amuzante
gen intr-un sicriu era cineva drag iar eu plangeam apoi vad cum o pisica neagra sare din sicriu, presupun ca am visat o reincarnare

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ok,dar ce legătură are asta cu mine?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Am visat o fata, imi amintesc un pic chipul ei, bruneta, fata rotunda, nu vreau sa scriu si continuarea

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru anonim_4396):

S-o fi îndrăgostit!winking
Sau nu?

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru RAY):

Interesantă chestie! Eu de exemplu am visat că am mers la un spital, iar pe pat era un tip care era în comă. Mai erau câțiva adolescenți cu care mă hlizeam dar pe care nu-i cunosc. Și cum eu mai eram mai aproape de patul în care era persoana-n cauză, încep să strige: „pupă-l, pupă-l!" Și s-a trezit flăcăul. big grin
Sau am mai visat că era întuneric și eu urmăream o persoană. Nu știu de ce, dar mna. Și reuțesc să ajung în spatele ei și i-am atins fața. Avea niște obraji fini și rotunzi, părea să fie bărbat, dar fără „păr facial". Avea niște obraji foarte „pufoși"winking că nici până acum nu-i uit big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ok,dar te mai întreb o dată...ce legătură are asta cu mine?

| anonim_4396 a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Posibil.De fata brunetă cu faţa rotundă de care a zis mai sus.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nimic,era doar asa de plictiseala

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Mare miştocar mai eşti, Ray.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu era o gluma era serios

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ok.Cum spui tu.winking

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Prima poveste este a naibi de reala, a doua la fel, a fost singurul care l-am visat fiind cu o fata, nu prea visez asa ceva, ciudat

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Tu n-ai înţeles de ce te-am făcut miştocar...or fi visele astea reale, nu am zis că n-ar fi, dar nu mă refeream la asta, mă refeream la faptul că eu te-am întrebat ceva, iar tu mi-ai răspuns cu nişte chestii la întâmplare care nu au nicio legătură cu ce am întrebat eu şi de-aia am crezut că făceai mişto.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Scuze de deranj

| RAY a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Pentru mine iubirea a murit in ziua cand am cunoscut iubirea

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru RAY):

Adică?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuh si eu am mereu astfel de experiente chiar foarte des, cred ca toti avem mai mult sau mai putin. eu am impresia de ex ca am trait mai multe vieti, eu unu cred in reincarnare si daca o sa ma sinucid sper ca dumnezeu iminva oferi inca o reincarnare desi nu prea cred dar cine stie...
Nu stiu de ce am impresia ca tu esti un mic geniu cred ca ar trebui sa iti folosesti inteligenta in alte chestii nu in TPU, ai potential nu gluma.

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru anonim_4396):

Serios?

| anonim_4396 a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Da sad bravo tie si parintilor tai, ceva bun de la ei tot ai mostenit.

| RAY a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Adica numai cred in asa ceva, numa dezamagiri, suferinta atat

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru RAY):

Și prieteniile mi se par cam... adica am dat de oameni care m-au dezamagit mereu aproape

| RAY a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Prieteni virtuale ai pretenti mari

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru RAY):

Nu doar ăia "virtuali"

| acerr a răspuns:

Trebuie sa ma gandesc bine, ininte de a da un raspuns, dar cred ca exsista o explicatie

| aXy99 a răspuns (pentru acerr):

Atunci de ce nu raspunzi dupa ce te-ai gandit deja la raspuns? laughing

| acerr a răspuns:

Posibil subconstientul, sau inconstientul... ceva ce se afla in minte sub constiinta.
ai inteles ceva? complicat, asa e creierul, regizeza enorm
nu stiu.

| Helper07 a răspuns:

Mi se mai intampla dar nu asa des.

| lilith16 a răspuns:

Eu cand patesc asta ma opresc din ce faceam si procesez tot poate imi amintesc care e faza

| UnholySaint a răspuns:

Vrajala de doi lei, pui intrebarile cele mai uzuale, care au mai fost puse de nu stiu cate ori de dragul de a capata atentie.

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru UnholySaint):

Dacă nu-ți convine, apasă pe butonul de ignoră utilizator și gata. E o modalitate prin care ai scăpa de mine dacă nu-ți convin întrebările!

| UnholySaint a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Lol,nu e vorba ca nu imi convin intrebarile tale, sau ca vreau sa scap de tine, e vorba ca incerci sa mentii o falsitate de dragul controversei car merge in favoarea ta.

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru UnholySaint):

Care „falsitate"? Eu n-am văzut întrebările pe care le-am pus, postate mai demult.

| UnholySaint a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

"Eu n-am văzut întrebările pe care le-am pus" scuza-ma incerci sa spui ca nu ai vazut intrebarile pe care le-ai pus tu? Poti sa ma faci sa inteleg mai bine ce ai vrut sa spui? Sau incerci sa divalghezi discutia?
De pe telefon aplicatia intr-adevar nu iti arata pot istoricul dar daca intri de pe pc, se voad toate.

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru UnholySaint):

Aveam de gând să spun că n-am văzut întrebările pe care le-am pus, la alții

| Bogdan_5729 a răspuns:

Senzatiile de deja-vu reprezinta ceva obisnuit. Eu personal nu am avut vise din astea. Nici premonitii sau alte chestii, visez de obicei tampenii, chestii fara fundament logic in lumea reala.