| FaraNumePls a întrebat:

Merita sa fac trecerea de la un Samsung la un iphone?

Lista Pro-contra?

Funda
Mersiii

2 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Daca iti doresti un produs cu performante similare sau mai slabe la un pret mult mai mare atunci da. Daca iti doresti un produs cu mult mai putine optiuni si aplicatii atunci da. Altfel nu vad rostul schimbarii.

| 2EXA a răspuns:

Iphone :
pros : calitate video/foto buna; performanta mai buna; design simplu, decent; carcase frumoase
cons : bateria tine foarte putin ( vei fi nevoit sa mergi mereu cu un incarcator sau o baterie externa dupa tine); carcasele sunt scumpe; aplicatii putine si reduse(este mai mult un telefon pentru office, nu pentru a juca jocuri pe el); multe din aplicatii costa bani; daca iti spargi ecranul sau ti se strica ceva piesele sunt scumpe.

Samsungul este pentru tot, nu are o performanta cine stie ce(depinde de pret si model) insa bateria tine mult, si iti ofera o gramada de lucruri, cam tot ce nu are iphone ul.