| anonim_4396 a întrebat:

Merita sa iti pierzi timpul cu oameni care au convingeri permanente?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Niciodata nu le vei schimba acele convingeri orice ai face si zice, dar merita sa ai relatii cu ei daca ai altele bune de luat de la ei moral zic, pasiuni, intelegere, suflet si altele.

5 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

Dacă sunt totuși de treaba și pe alte subiecte sunt rezonabili, da

| FreddieM a răspuns:

Pai eu cred ca da. Daca doi oameni au aceleasi convingeri, unul dintre ei e in plus, ca nu prea au ce discuta.

| RAY a răspuns (pentru FreddieM):

Te ai cam contrazis singur

| Mosotti a răspuns (pentru FreddieM):

Pai daca nu au aceleasi convingeri nu se inteleg, deci e pe dos. De ex eu sunt de principiu ca daca sunt la fac e normal sa stau la parinti, sa ma sprijine financiar, o colega invers, vroia pe picioarele ei, nu ne-am inteles! Ea se mira de mine, eu de ea, deci deja un principiu fundamental care ne separa.
Convingerile is una, temele de discutie sunt alta, pasiunile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da. Poate inveti de la ei, chiar daca ei nu invata de la tine.