| bebetho a întrebat:

Merita sa-mi vand calculatorul si sa-mi iau un laptop?
Am un calculator zgomotos, monitor vechi, si ocupa mult spatiu.
Folosesc calculatorul doar pentru a asculta muzica ( in casti ) si pentru internet.
Stiu ca si un laptop mi-ar satisface ' poftele astea ' dar vreau sa stiu daca-i mai convenabil, cam cat tine bateria la un laptop? am auzit ca-s cam vulnerabile se strica repede. Voi ce preferati, laptop sau calculator? Argumentati.

Răspuns Câştigător
| KarmaPolice a răspuns:

Preferi laptop sau calculator in functie de necesitati. Nu poti lua undeva un pc cu tine asa cum iei un laptot. Daca tii pc-ul acela numai pentru a ascula muzica sau viziona un film, iti poti lua un laptop.Pc-ul tau face zgomot din cauza ventilatorului, este plin de praf(il poti simplu curata sau cumpara unul nou este pana in 10 lei). Depinde si ce laptop iti iei, cat esti dispus sa dai pe el, daca este sh. Daca te-ai juca anumite jocuri ai vedea diferenta dinte laptop si pc

2 răspunsuri:
| RockaruL a răspuns:

E mai convenabil dar depinde cat e de bun acel laptop...

| PlaiCuBoi a răspuns:

Tot eu te-am convins crestineeelaughing un monitor si s-a rezolvatwinking