| Nimeni10 a întrebat:

Merita sa pleci de acasă pentru 800-900 lire pe luna in Anglia?

8 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Daca spui lire, automat te referi la Anglia. Daca cineva ti-a propus sa mergi in Anglia pentru un salariu de 800-900 lire pe luna, iti recomand sa stai acasa fiindca cineva incearca sa profite de pe urma ta foarte tare. Salariul minim (legal) in Anglia este de 1200 lire pe luna.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Avand in vedere ca minimul pe economie e vreo 1300 lire nu vad de ce te ai duce acolo ca sa dai 70% bani doar pe chirie

| Drimmero a răspuns:

E putin de tot cu 800-900 de lire pe luna in Anglia, e scumpa rau viata acolo,, daca vrei sa iesi si tu pe undeva, sa vezi un meci pe stadion s-au dus toti banii.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Cand ai sa te intorci din Anglia ai sa ramai marcat de ceia ce ai sa vezi acolo.

| StrongHeart a răspuns:

Parerea mea e ca nu merita, e sclavie moderna.
Mai bine sclav in Romania 3-4 ani, inveti bine o meserie si pleci pe 3000-4000 poate mai mult, in functie de studii si de cat de bine practici meseria.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tinand cont ca jumate din suma spusa de tine poti lua si in tara linistit. As zi ce ca NU merita.
+ Cazarea, mancarea? poate asigura firma ca de ar trebui sa platesti tu poate nici nu te-ai descurca in Uk cu suma aia.

| 70gabriela70 a răspuns:

Daca te referi sa pleci de acasa in alt oras, da. In alta tara, nu!