| timeean3 a întrebat:

Merita sa stai la camin studentesc in perioada asta?
Pe scurt, in curand incep anul 1 si tocmai ce s-a anuntat ca facultatea la care sunt va face cursurile online. Cu toate astea, caminele se deschid. As fi vrut sa merg la camin pentru socializare, fiind genul care nu prea are prieteni, dar stau si ma intreb daca merita sa merg doar pentru asta. Am si bursa, deci plata caminului nu ar fi o problema, as vrea sa merg strict pentru socializare.
Voi cum ati proceda? Ati ramane acasa?

1 răspuns:
| 0VolkSWaGeN1 a răspuns:

Bună seara. Părerea mea este că ar trebui să profiți de ocazia asta, adică de posibilitatea de a te caza la cămin: asta dacă ai făcut-o din timp. În cazul în care se închid din nou toate școlile, o să-ți pară rău că nu te-ai putut vedea cu colegii tăi față în față.