| 6Radu5 a întrebat:

Merita sa te mai apuci de vanatoare in 2022? Poti vana singur?
Si cel mai important cu permis port arma permis de vanatoare si toate actele o sa mai am bani de pită?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apucă-te dacă asta ți-e inclinația dar ai grijă să nu "vânezi" vreun om din greșeală cum a făcut deșteptul ăla care afirma că a fost "La vânătoare de elefanți".

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu ti mila de acele animale,adica tu primata evuloata cica,mergi cu arma,du te fara, uite asa scapam de pshiopati, pe bune acum cat de sadic poti fii, lasa animalul sa traiasca, in caz ca sunt multi ursi se recomanda alte metode

| 6Radu5 explică (pentru RAY):

Carnea e carne mai ales cea de vanat, imi pare rau ca vanatul cu arcul de braconaj!
Ce silentiosi eram atunci, mistret dupa mistret, chiar daca eu vreau sa vanez rar foar de nevoie!

| 6Radu5 explică (pentru RAY):

Doar de nevoie

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca ai spus "merita" ma gandesc ca... te astepti la un profit? Ma gandeam ca poate faci asta pentru ca iti place si este o pasiune pentru tine. In cazul ala nu se mai punea problema daca merita sau nu. Si asta doar tu poti sa decizi. Daca iti place sau nu.
Legat de bani, nu stim exact ce venit ai incat sa ne dam cu parerea.

Pe langa, daca imi permiti sa spun si o scurta parere. Indiferent de castig, avand in vedere ca s-ar duce din animalele nevinovate care ar ajuta Pamantul, nu prea merita. Noi ar trebui sa le ajutam happy

| 6Radu5 explică (pentru DoarBogdan):

E o pasiune, am zis de bani pentru ca sunt o gramada de taxe si permisul si toate cele, vreau sa vanez singur deoarece ce placere mai este in grup unde se omoara turme de mistreti dar din pacate singur e braconaj

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu. Tot suflete sunt și ele, de ce să le ucizi?
Ai epuizat toate celelalte metode de a face bani, pentru pita zilnică?