| Ioana184 a întrebat:

Merită sa te muți in Portugalia?

Răspuns Câştigător
| Dandinelle a răspuns:

Depinde, daca ai deja contract semnat de job si/sau loc unde sa poti sa stai.
Din experienta fratiorului care e stabilit acolo iti pot spune ca: e greu sa gasesti chirie, trebuie sa inveti limba cat mai repede, preturile sunt cam la fel. Salariile nu sunt cine stie ce.
Din ce-am vizitat: oamenii par cam lenesi (fratele meu dadea vina pe caldura), toata coasta e foarte frumoasa, mancarea e ok (carnea ca leguma, ca la noi, dar au si multe specialitati din peste). Lisabona e aglomerata, multe corporatii, metroul e full la orele de varf mai ceva ca la Victoriei.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu prea, o tara saraca nu ai viitor, drumurile nationale sant mult mai prost intretinute (ale noastre sant lux) pe langa alea din PT. Partea buna e ca nu se accepta spaga cand ajungi sa te operezi la spital de stat. Mai bine RO unde mananci bine si ai femei pe masura

| sierra1 a răspuns:

Dacă n-ai altceva mai bun, fă-o (merită?!)

| Ioana184 explică (pentru sierra1):

Nu merita sa te muti acolo?

| sierra1 a răspuns (pentru Ioana184):

Repet : n-ai altceva mai bun, fă-o