| LeeSC a întrebat:

Merita sa te schimbi pentru a obține o persoană? adica daca este moral acest lucru.Indiferent daca sa zicem nu te place pentru ca ai un fizic disgratios iar dupa ce îl imbunatatesti te place sau daca este o schimbare comportamentală.Nu cazi de prost in astfel de situatii?

Răspuns Câştigător
| Alexandr1457Antonia a răspuns:

Nu te schimba pentru nimeni am incercat si eu asta, nu poti schimba cine esti iar daca persoana de langa tine, nu vede ce e bun in tine, cauta pe altcineva. O persoana care sa te iubească pentru ce esti nu pentru ce nu esti... Eu am pătit asta si nu e bine am incercat sa ma schimb pentru o persoana dar în zadar, mereu va gasi altceva cand esti slaba nu e bine, cand esti gras nu e bine cand ai multe operatii nu e bine si tot asa. Fiecare om are ceva special si cred ca intr o zi vei gasi persoana acea.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cum isi imbunatatesti aspectul fizic?

| LoveSleep a răspuns:

Da, merită.
Nu neapărat pentru o persoană, dar merită să te schimbi, sau să evoluezi, în general.
Ceea ce zici tu e că o persoană ar trebui să te placă pentru ceea ce ești, nu pentru potențialul tău de a te schimba. Și așa e, dar nu poți să condamni persoana aia că a început să te placă pentru că te-ai schimbat în bine.
E stupid să faci ca și tipele alea de care te desparți pentru că după un timp nu e mai aranjează, nu mai au grijă ce că caturi scot pe gură, se bășesc când te uiți cu ele la un film și mănâncă cu gura deschisă. Iar după ce te desparți de ea, se oftică și începe să facă din nou lucrurile care te-au atras la ea și devine exact persoana care voiai să fie.
În orice caz, merită. Mereu merită să devii mai bun.

| danay72 a răspuns:

Dacă te face sa devi mai bun,merita. Dar e important sa o faci pentru tine, dintr-o motivatie corecta, deoarece daca suferi o dezamăgire din cauza ei, poți sa recidivezi și sa te deprimi. Dar iubirea te face mai bun, mai altruist.Iar iubirea adevărată nu își cauta propriile interese.

| WaterDrop a răspuns:

Iti sugerez sa te iei dupa raspunsul lui LoveSleep.Doar persoanele cu minti limitate si care nu`si doresc sa se ridice deasupra conditiei actuale gandesc asa,. Insa trebuie sa gasesti un echilibru in aceste schimbari.Niciodata sa nu le duci la extrem.