| Joker3134 a întrebat:

Meseria de polițist este așa periculoasa? Eu zic că nu maxim o bătaie poți să iei în cel mai rău caz posibil

30 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este destul de periculoasa, unii politisti sunt taiati sau chiar omorati, accidental sau voit, daca dau peste vreo banda care ii ataca.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E lapte si miere, de ce nu dai la politie?

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru Joker3134):

Pai la vara se da admitere la academie, te pregatesti si dai la politie ca e lapte si miere. Sa ne scrii cum e la toamna

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru Joker3134):

Pai de ce sa nu ai sanse. Ai zis ca toti intra acolo si nu fac nimic... Tu nu poti sa nu faci nimic?

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru Joker3134):

Pai cum sa fie greu, nu zici tu ca e lapte si miere si nu isi merita banii?

de ce sa dau acolo cand pot trai bine si in siguranta si din alte meserii unde nu trebuie sa ma bat cu infractorii si unde nu stiu daca ajung seara acasa fara un glont in cap.

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru Joker3134):

E suficient una. Una. Atat. Si aia una va deveni ultima.

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru Joker3134):

Da un search pe google. ai sa afli minim 20 cazuri la o simpla cautare. Si astea sunt cazuri aparute in presa, indexate de google si recente

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru Joker3134):

Si daca in aia 20 esti tu?

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru Joker3134):

Sa ne scrii cum e la politie.

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru Joker3134):

Niciunul.
nu stai in frig, nu lucrezi noptile, nu lucrezi de sarbatori, nu primesti ordine, nu iti este amenintata familia.
sa ne scrii cum e in prima luna

Răspuns utilizator avertizat
| Nemessys a răspuns (pentru suntserios):

La ce si cate intrebari pune, o sa-l vezi si peste 5 de ani punand intrebari despre meserii. O sa se apuce de una, o sa renunte, apoi o sa incerce alta si tot asa. Ba nu-i convine salariu, ba nu-i convine programul, acolo nu-i convine ca e riscant, dincolo nu-i convine ca e munca fizica, cealalta nu-i place ca-i prea greu, ar vrea aia dar nu poate ca trebuie studii superioare... Incredibil asa ceva rolling on the floor)

| unu3doi2trei1 a răspuns (pentru Joker3134):

Doresc a te informa că nu e așa. Nu generaliza și nu sări la concluzii pe baza cunoștințelor pe care (nu) le ai.

Răspuns utilizator avertizat
| unu3doi2trei1 a răspuns (pentru Joker3134):

Ce cauți de la un loc de muncă? Ce-ți place? Banii sunt singurul tău criteriu în alesul unui loc de muncă sau mai ai și altele?

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Joker3134):

Ia si intra in politica atunci...

| Sofer a răspuns:

Asa susțin ei. Ca e danger meseria asta.

| LasleaIoan1972 a răspuns:

Sau o ranga in cap, tot din bataie face parte

| eduardraul12 a răspuns:

Depinde acum, poti da si de "mafioti" si poti iesi mai sifonat de acolo, e destul de periculoasa meseria.Sunt cazuri in care politistii au fost omorati, uite de exemplu in Statele Unite ale Americii, acolo se omoara pe capete.

Răspuns utilizator avertizat
| eduardraul12 a răspuns (pentru Joker3134):

Ba da, uite, in orasul meu se bat tiganii foarte des. Politia este nevoita sa umble inarmata, sunt 2 cazuri de politisti batuti pana la moarte.