| Genevaaa a întrebat:

Mi-a facut anestezie dentara (in 3 locuri apropiate). In cat timp dispare efectul? Au trecut 3 ore si un pic de atunci si tot sunt amortita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| akvez00 a răspuns:

Efectul anesteziei dentare nu dispare după doar 3 ore ci după mai mult de 8 ore, uneori chiar mai mult de o zi. Depinde de anestezie si cantitatea injectată.