| Maya768w a întrebat:

Mi-a murit bunicul aseară și nu știu ce sa fac când ești în doliu. De exemplu am auzit ca nu ai voie sa asculți muzica în perioada aia. Ce fac în doliu?

7 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Nu faci nimic în doliu. Faci ce simți, nu ce spun tradițiile idioate. Dacă simți ca nu vrei sa faci sex în perioada asta, nu o face pentru ca asta simți tu, nu pentru ca așa zic niște idioțenii nescrise. Yolo

| Doub a răspuns:

Ce simti
ah
si sa nu te uiti in oglinda
buu huu

| J0B0MAT a răspuns:

Asta e prostie. Faci ce simţi şi vrei să faci.
Şi mie mi-a murit bunicul şi am ascultat muzică, deşi mi-au zis şi mie femeile în vârstă ca nu e bine...pff.Bunicului îi plăcea muzica şi dacă e ceva dincolo de moarte, cu siguranţă i-a plăcut muzica mai mult decât bocetele şi părerile "celor mai înţelepţi ".

| AC4S4 a răspuns:

Bunicul tau a murit, tu inca traiesti. Tu traieste-ti viata in continuare, cu bagare de seama.
E firesc sa fii mai trista in acest timp. Dar nu cauta lucruri care sa scoata in evidenta acest lucru (cum ar fi sa porti doar haine negre intentionat, sa nu mai vorbesti cu nimeni).
Am vazut ca unii sunt chiar bine dupa ce le moare o ruda apropiata. Asta NU inseamna ca se bucura ca le-a murit ruda, ci doar ca au speranta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

.trăieşte clipa :]
lasă prostiile creştinopate

| AC4S4 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici n-are legatura cu crestinismul ce cauta happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru AC4S4):

.n-o fi având, dar ăştia care se numesc așa îți spun că nu e bine să faci aia, aia și ailaltă, ea asta căuta, doar a băgat-o p-aia cu muzica, eu ce să cred?