| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am comandat aceste role de pe net: https://www.sportisimo.ro/......er/278649/ si acolo scriau ca sunt din silicon, in fine, scria ca e din nu stiu ce material(poliuretan si nu mai stiu ce) care am inteles ca inseamna silicon. Aseara am făcut prima iesire cu ele si nu prea mi-a placut, scoteau un sunet ciudat atunci cand era strada putin de tot mai naspa, nu prea scoteau vreun sunet atunci cand eram la vale, probabil acolo era si drumul mai ok(nu va imaginati ca erau gropi peste tot si asfalt deformat), ma zgâlțâia si mi se parea talpa prea subtire si parca simteam un disconfort dar la talpa nu ma deranjeaza prea tare, cred ca se poate rezolva dar celelalte probleme? Mi-e frica sa nu fie din cauciuc, plastic nu cred ca are cum pentru ca am dat prea multi bani(235 lei, am lasat si bani la curier). Verisoara mea care are role din silicon mi-a zis ca poate trebuie sa se mai toceasca ca sa nu se mai auda asa, voi ce credeti? Rolele ei au roti transparente si sunt putini mai mari decat roțile mele, rolele ei scot un sunet placut cand merge cu ele(uneori mai scoate si sunete naspa dar le are de foarte mult timp, de prin 2013). Va rog dati-mi sfaturi si lamuriti-ma de ce rolele mele fac asa, ma voi oftica extrem de tare pentru banii aia daca mi-am luat țeapa cu rolele astea...

1 răspuns:
| SilentRain a răspuns:

Pune putin ulei la rulmeti, poate asa nu vor mai fii gălăgioase
Durează puțin până te acomdezi cu ele
Recomand role agresive, chiar dacă sunt scumpe ele au rezistat cel mai mult la mine