| Steffana a întrebat:

Mi-am creat cont de Facebook, le-am trimis poza cu buletinul, după mi-au spus sa le trimit și un clip video cu mine precum sa dovedesc ca sunt o persoana reală. Ok, le-am trimis. După 48 h observ ca mi-au dezactivat contul. De ce? Pentru ca eu le-am dovedit exact cum au vrut ei ca sunt reala! De ce mi-au dezactivat contul?

Răspuns Câştigător
| GdX a răspuns:

Cauta pe google support Facebook e mail adres. Eu când am făcut acea verificare cu buletinul m-am înțeles cu ei și în romana, dar la e mai nu știu cum sta treaba. Încearca.

12 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

De cand cere FB asa ceva? Esti sigura ca FB a cerut si nu altcineva?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar esti tu sigura ca cei de la Facebook ti-au trimis asta? Adica la crearea unui cont de Facebook, eu nu am mai intalnit sau auzit sa iti ceara si un videoclip pentru acest lucru.

| Steffana explică (pentru DoarBogdan):

Da. Mi-a apărut "confirmă-ți contul" pentru a confirma ca acest cont îți aparține te rugam sa ne trimiți un scurt clip video cu tine. "și le-am trimis. Acum observ ca îmi este dezactivat contul. Totuși nu înțeleg de ce!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Steffana):

Ciudat ce zici aici! Eu nu imi amintesc sa fi intampinat asa ceva cand mi-am facut contul de Facebook!

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am patit si s-a rezolvat.

| Nemessys a răspuns (pentru Steffana):

Scrie-le un mail daca problema nu o sa se rezolve. Dar eu iti sugerez sa astepti maxim 14 zile.

| Steffana explică (pentru Nemessys):

La ce adresa sa le scriu un email? Și în ce limba. Dau funda

| GdX a răspuns (pentru Steffana):

Cauta pe google support Facebook e mail adres. Eu când am făcut acea verificare cu buletinul m-am înțeles cu ei și în romana, dar la e mai nu știu cum sta treaba. Încearca.

| Nemessys a răspuns:

Ți l au dezactivat temporar pana verifica ei dacă totul este ok.

| Steffana explică (pentru Nemessys):

Au trecut 48 h de când le-am trimis cele cerute. Când întru pe Facebook original îmi spune "contul tău a fost dezactivat. Nu poți folosi Facebook deoarece contul tău sau activitatea din aceasta nu respectă standardele. Am analizat deja această decizie și nu poate fi anulată." iar când ma conectez de pe messenger îmi spune "contul tău este temporar dezactivat. Încearcă sa te conectezi dintr-un browser" Asta ce ar însemna? Îmi mai da drumul la cont? Totuși le-am trimis clip video cu mine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De cand cere Facebook poza cu buletinul si filmulete? Inainte nu era asa.

| Michaeel a răspuns:

Am avut și eu chestia asta, sa demonstrez ca sunt persoana reala. Din experienta îți zic ca îți pierzi timpul și nu îți vei recupera contul. Mai bine îți faci altul, chiar dacă pierzi poze/prietenii/ etc.

| Steffana explică (pentru Michaeel):

Luni mi-am făcut altul, tot la fel mi-a cerut să-mi confirm contul, iar acum mi l-au dezactivat.