| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am cumparat ulei de ricin si il aplic doar la radacina si la varfuri.Am auzit ca uleiul de ricin iti poate inchide parul, in acest caz credeti ca ar trebui sa il aplic pe toata suprafata parului:-s! funditabig grin

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cum reusesti sa il aplici exact acolo? La varfuri si radacina?

| Dyaanaa a răspuns (pentru darrio2007):

Pun pe buricele degetelor si masez scalpul, apoi acelasi lucru si la varfuri.

| DannaK a răspuns:

Uleiul de ricin ajuta la cresterea parului, tot pentru cresterea parului poti folosi tinctura de ardei iute (de preferat de la dacia plant ca nu pisca scalpul), avantajul e ca tinctura nu e cleioasa si urat mirositoare si nu trebuie sa te speli pe cap imediat. pentru inchiderea culorii parului eu stiu ca e buna tinctura de nuc.

| Dyaanaa a răspuns (pentru DannaK):

Eu nu vreau sa mi se inchida parul pentru ca il am saten inchis natural, dar am auzit ca de la uleiul de ricin pe langa faptul ca ajuta la cresterea parului inchide si putin parul la culoare!