| Jjhgh a întrebat:

Mi-am cumparat un parfum, cum stiu ca este fake? E Dior sauvage, scrie pe spate ca e interzis sa se vanda, poate sa fie mostra?

3 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Poate fii mostră.Dar e mai bine aşa, de regulă mostrele miros mai bine, sunt mai concentrate, pentru a te face să cumperi.În parfumurile originale pun mai multă apă, nu ţin mirosul cât o mostră.

| Dismally a răspuns:

In primul rand se numeste "mostra" si acestea contin cantitati mici - pot fi si de 1 ml. Daca scrie pe spate ca nu este pentru vanzare ar putea fi un tester iar aici sunt multi care vand clone ieftine spunand ca sunt testere. E mai simplu asa cand nu trebuie sa se complice cu codul de pe ambalaj si sticluta. In fine, al tau daca a costat aproximativ 150 lei atunci este o copie ieftina, daca l-ai cumparat dintr-un magazin cunoscut si ai dat cam dublu, probabil este original.

| RoCkKiD a răspuns:

N-ai cum sa stii. Practic tot ce poti face e sa mergi intr-un magazin unde il au ca test sa iti dai pe o mana in timp ce pe celalta mana dai cu al tau si sa vezi daca se comporta la fel in timp.

In general daca nu vrei sa fie fake, cumpara-l de la magazine cunoscute nu de pe net sau cunsocuti.