| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am dat seama ca trebuie facut si efort fizic daca vrei sa slabesti, voi ati luat in considerare si partea fizica cand ati tinut dieta?

Uite 3 ore de mers pe jos = 728 de calorii si asta in in mers incet.

https://keisan.casio.com/exec/system/1350891527

5 răspunsuri:
| FreddieM a răspuns:

Foarte bine Ray. Totusi putina ritm n-ar strica.Ce spui de aproape trei ore de alergat (2 ore si 50 min), in care am ars 2450 de calorii? Incearca alergatul, castigi timp. Fugi o ora si arzi 900-950 de calorii. Nu-s baliverne ce zic eu acum, sunt rezultate personale. Daca vrei iti trimit screenshot de pe app cu care monitorizez cursele. Bagaaaa, nu te opri.
Numai bine de la mine.

| RAY a răspuns (pentru FreddieM):

Da sigur doua ore de alergat, trebuie inteles faptul ca eu am vreo 26 de kg in plus, alearga tu cu un sac de 30 de kg in spate, nu te compara cu mine, pentru mine si mersul pe jos e o provocare dar alergatul

| FreddieM a răspuns (pentru RAY):

Valeu, scuze, n-am stiut. Tine-te de dieta, chiar daca nu e drastica dar combinata cu miscarea da rezultate sigureee. Monitorizeza zilnic greutatea. Am bagat minim 3 diete pana acum, toate cu rezultate excelente. Dar nu eram foarte mult peste, 5-6 kg. O singura data, acum vreo 5 ani, am slabit ceva peste 8 sau 9 kg, nu retin exact, cu dieta Dukan.

| RAY a răspuns (pentru FreddieM):

De 3 luni tin dieta, m-am lasat de dulciuri, dar trebuie sa recunosc ca trebuie si efort fizic, din pacate pacat nu am inceput din martie sa fac sport iar acum vine iarna cand ma apuc, dar macar luna asta si luna viitoare apoi tabata si hit

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deindata ce ai pus pe tine e greu sa slabesti. Si toate dietele astea sunt foarte subiective tine de metabolism etc. Iar sportul de asemenea te ajuta, dar e greu cu motivatia, si dupa aia o sa fii lihnit ca un lup.
Cel mai bine, e sa adopti masuri drastice atunci cand vezi ca incepi sa pui pe tine. Nu
dupa.