| Whymustbeme a întrebat:

Mi-am pierdut de tot increderea in mine. Sunt slab si urat (57 de kg si 1.84m). Pur si simplu numai pot suporta, cand ies pe strada oamenii rad de mine, ii vad mereu cum se holbeaza la mine si incep sa spuna faze de genu : uite-l si pe asta, ce sexy e sau strambule, ma doare! Am incercat sa ii ignor dar am ajuns la concluzia ca este imposibil. Pe langa ca sunt inalt si urat mai am si o problema cu mersul (de cand eram mic - platfus), merg stramb si imi tarai picioarele si am mici probleme cu echilibrul. Coloana mea este de asemenea stramba.

Prieteni nu am, prietena nici atat, toti din liceu se hlizesc cand ma vad, imi este tare greu sa mai suport. Din cauza acestor probleme stau cam toata ziua la pc, imi este prea rusine sa ies afara. Nu imi place sa pozez in victima, dar pur si simplu numai pot, fizicul meu este un esec. Am invatat ca desi toti spun ca aparentele nu conteaza, in realitate acestea conteaza si inca mult! Stiti cum as putea sa ma ingras rapid? Am fost si la medic, dar din pacate pentru mine acesta a spus ca nu prea am ce face.

Nu mai suport sa ii vad pe toti cu o gramada de fete in jurul lor in timp ce in jurul meu nu sta nici una.
O alta problema sunt colegii, care tot timpul rad de mine sau uneori chiar dau (parintii mei, nu le pot face nimic, nici diriga ...ehh sa fim realisti) si nici eu nu le pot face nimic. Am incercat sa ripostez dar avand in vedere ca sunt asa de slab nu am nici putere mi-o i-au tot timpul.
Nimeni nu vrea sa stea in jurul meu si e si normal avand in vedere reputatia de ratat pe care o am.
Mi-as dori din tot sufletul sa ma fi nascut in pielea altcuiva mai frumos, mai puternic si mai bogat.

Despre situatia materiala ce sa zic... si aici sunt un perdant, ai mei sunt niste bugetari saraci, nu au bani, nici macar masina nu avem si stam intr-un apartament mic si urat.

Pana acum am tot tinut in mine, si lucrurile astea se aduna zi de zi. imi este si mi-e greu..., viata mea e o depresie continua, un esec sunt un experiment esuat, un nimic...
Si totusi desi am avut atatea ganduri sinucigase niciodata nu le-am pus in practica...

7 răspunsuri:
| IM5 a răspuns:

Pai si eu am niste defecte si unii au mai ras de mine,dar asta nu ma oprit! Sunt asa cum sunt, sunt eu si sunt frumoasa, toti sunt frumosi in felul lor sunt sigura ca si tu ai ceva aparte care altii nu au. nimeni nu e perfect.toti suntem frumosi in felul nostru! chiar daca \:recunosc am putin nasul c-am marelaughing eu de fapt ma amuz despre asta.si eu ma simt prost uneori si ma intreb dc altii sunt perfecti? Dar asta e ceva stupid nimeni nu e perfect.laughingde cate ori repet asta, dar trebuie sa-ti ramana in cap! Nu trebuie sa te doboare asta, sigur cineva va vedea prin tine si te va iubii cu adevarat pentru cine esti si nu cum arati. Sper ca te-am ajutat

| Whymustbeme explică (pentru IM5):

Multumesc pentru raspuns happy!

| IM5 a răspuns:

Ai id? ca vreau sa vad dc toti rad de tine. doar atat.sa vad ce prosti sunt aia care rad de tine da-mi-l pe privat daca vreii.sa stii ca am 12laughing) sa nu-ti faci nici o impresie, dar sunt curioassa dc rad de tine

| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Eu cand eram mai mic (12 ani) asa eram si eu...mai prostut de fel si ma luau toti asa.Pana cand am hotarat sa ma bag la k1.Am stat sa le inghit porcariile 5-6 luni pana cand am devenit un foarte bun atlet.Pana intr-o zi cand unu (aveam 15 ani eram boboc) era mai tupeist cu mine si era cu inca 2 colegi si faceau misto de mine ca stateam cuminte in banca mea.Si eu nu sunt un tip solid sau inalt(66 de kg si 1.78) si m-am ridicat si l-am luat nitel pe ala care facea misto de gat si i-am zis ca daca mai zice ceva il calc in picioare de fata cu toti.Si s-au bagat ceilalti 2 sa il apere si atuncea m-am infuriat si am inceput sa dau.Pe unu l-am lesinat dintr-o singura lovitura dar prinsa cu toata forta si pe celalalt l-am lovit doar in coaste(doare f tare) si in cele din urma ajung la ala care facea misto de mine.Il iau frumos il ridic de gat si il arunc in peretele din clasa si dai si ardel.Pana cand nu am recurs la violenta nu am putut fi respectat.Iar acum unu de mai indrazneste sa comenteze la mine(am 19 ani).Cu vorba buna nu ai ce le face mistocarilor astia, pana cand nu le spargi botul nu se cumintesc.
Sfatul meu? Ai 1.84(destul de inalt)poti face multe cu inaltimea ta.Ai putea sa te antrenezi singur acasa(facand flotari, abdomene si alte chestii de genul) si daca ai bani.Du-te macar o luna la k1 si nu o sa regreti.O sa inveti sa te aperi de toti jegosii care se cred mai presus de altii dar uita ca toti suntem egali, suntem facuti din acelasi aluatwinking. Bafta

| Whymustbeme explică (pentru DirectDinBerceni92):

Ms mult de sfat, voi tine cont de el!

| AliceAne a răspuns:

Iunbitul meu are un amic din copilrie, amicul asta x este cu aceeasi problema dar sincer eu n-am vazut in el un ciudat, ba chiar este un prieten pe are te poti baza o companie buna, stie sa tina secrete e foarte ok. deci ce vreau sa spun este c cei ce te judeca sunt orbi si nu vad in interiorul tau. si eu sunt foarte izolata, stau numai in casa la pc, pentru ca am vazut ca prieteni nu stiu saa aprecieze nu stiu saa ma sustina cand am nevoie, deci nu se numesc prieteni,... am uitat sa spun ca amicul asta face sala cu iubi, si face progrese sa stii,, incearca si u sa faci exerciti pentru brate umeri asa de inceput. si nu te mai lasa ranit de cei din jur pentru ca ei sunt ginionisti ca nau un asa prieten ca tine. lasa-mi si mie idwinking. Fundita?

| Jessie_9908 a răspuns:

Hei, la 1.84 cu putin antrenament - flotari, abdomene, genoflexiuni facute acasa, cu putin antrenament sa stai drept, in timp o sa te mai ingrasi si or sa alerge fetele dupa tine.

Asa am fost si eu o vreme, 1.95 si 61 Kg, dupa ce am mai pus pe mine n-am mai avut probleme.

Apoi, trebuie sa stii ca daca tu nu ai o imagine buna despre tine, nici altii nu au. Ca sfat, urmareste filmul The Secret si cu siguranta vei gandi altfel.