| JustMe2099 a întrebat:

Mi-am scapat telefonul in apa, l-am tinut peste noapte in orez, iar dimineata nu mai pornea deloc. Acum, seara, porneste, adica se aude sunetul care era de obicei cand se deschidea telefonul, dar ecranul ramane tot negru, inchis. Este vreo sansa sa-si mai revina?

3 răspunsuri:
| Porcusorul a răspuns:

Solutia cu orezul e un mit. Trebuia sa-l duci de urgenta la service pana nu apuca sa se oxideze contactele electronice. Probabil ca sunt sanse de 50% sa-si mai revina dupa curatarea completa cu alcool izopropilic la un service autorizat.

| irinuta1113 a răspuns:

Nu prea cred ar trebui sa il duci la reparatiehee hee)))

| JustMe2099 explică (pentru irinuta1113):

Nu am intrebat daca ar trebui sa-l duc la reparat, ci daca e posibil sa-si revina.winking