| chiftelutacrocanta a întrebat:

Mi-e frica de ce imi poate rezerva viata de rahat, ce sa fac?

9 răspunsuri:
| Speed99 a răspuns:

Iti dau niste ursuleti aurii Haribo sa fumezi? Fumam impreuna si uitam de probleme.

| danay72 a răspuns:

Tu poti controla modul în care îți trăiești viata.Ce seamănă omul aceea va și secera.

| oprescudorin11 a răspuns:

Viata trebuie traita! Incepe cu NASTEREA, prima SPAIMA de a te afla neprotejat (a).
Scapa de spaime! Ca oricum nu conteaza, cauta si laturile( vezi unde pui accentul!), frumoase, daca exista reprezentari in genotipul tau!
Daca nu poti gasi? Ma voi ruga pentru sufletul tau lipsit de vreun DAR!
Desi ma indoiesc ca esti chiar un 'neica nimenea'.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa scapi de frica

| AdrianVoicu a răspuns:

Pisi,lasă gândurile nu iți mai pune atâtea întrebări, ori cum nu rezolvi nimic doar trăiești viata

| m1dn1gh7 a răspuns:

Sa-ti pastrezi calmul, in loc sa iti creezi fel si fel de ipoteze, traieste prezentul fara griji actuale, fara lipsuri (daca e cazul), fara necazuri. "Viata de rahat" e unica si nepretuita, de greutati la un moment dat nimeni nu e ferit, trebuie doar sa gestionezi lucrurile cu intelepciune. - Romani 5:3, 4 " Ba mai mult, ne* bucurăm chiar şi în necazurile noastre, căci ştim** că necazul aduce răbdare, răbdarea* aduce biruinţă în încercare, iar biruinţa aceasta aduce nădejdea. "

Răspuns utilizator avertizat
| AndreiWeisz a răspuns:

Sa te culci, esti obosit.

| tehno125482 a răspuns:

Eu am mai multe optiune ca sa scapi de acesta frica:
1.o sabie ca sa tio bagi in inima
2.un pistol cu care te poti inpusca
3.un electrosoc cu care te poti electrosoca pana mori
4.un cutit de bagat in stomac
dar inainte sa alegi o optiune poti asculta balada depresiei ca sa fi pregatit pshihic pentru sinucidere.