| X3N0N a întrebat:

Mi s-a intamplat ceva ciudat mai de mult de care imi aduc aminte chiar si-acum. Imi placea mult de o fata de fapt as minti sa zic ca doar o placeam, o iubeam extrem de mult si totusi chiar si gandindu-ma la ideea de a avea contact sexual cu ea, de a face orice este omenesc posibil pentru a ne exprima dragostea totusi ma simteam incomplet. Nu stiu cum sa explic. o sa o spun in felul asta chiar daca pare putin aiurea... a fost ca si acum as fi vrut sa fiu una cu ea sa pot sa intru in ea insasi. Oare ce inseamna o astfel de simtire stau si ma intreb?

2 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Daca as tine cont de legende si mai ales de cea a androginului, amintita si de Platon, as zice ca e dorinta primordiala a fapturii omenesti care a fost candva si barbat si femeie in acelasi trup.de a-si gasi perechea pierduta candva.E cea mai intensa traire a iubirii,aceea care ne face sa dorim a fi una cu cel pe care-l iubim; asta inseamna ca o iubeai intr-adevar,extrem de mult,asa cum spui; este minunat ca ai trait un astfel de moment; asta inseamna ca esti un suflet profund si-ti doresc s-o reintalnesti pe acea fata, sau pe alta, de ce nu? care sa-ti readuca in suflet acea sublima traire.Numai bine.

| robertpaul a răspuns:

Insemna dragoste, cu adevarat fata de acea persoana.Lucruri care sunt greu de exprimat, de inteles de foarte multi dintre noi.Am simti si eu pe propria piele,un sentiment extraordinar care tine loc oricarui lucru:foame,sete,distractie,prieteni,sport etc.Te-ai indragostit, asta a fost si sentimentul acesta, nu te lasa rece)))