| esperar a întrebat:

Mi se blocheaza PC'ul dintr-o data ...Cand stau pe net, cand ma joc ramane blocat si numai pot sa fac nimic.

Am facut reinstalare, pe net nu se mai blocheaza deloc, am stat si pe youtube mult timp si nu s-a blocat, am download un film si a mers, m-am uitat la el nu mi s-a blocat deloc pc-ul. Cand intru in jocuri sa ma joc, merge doar 2 minute si ramane blocat. Eu nu cred ca este de la placa video, daca la filme nu se blocheaza...ramane blocat doar in jocuri.
Care ar putea fi cauza? Ce pot face? ( am instalat jocurile in toate paritiile am incercat tot felul.)

6 răspunsuri:
| KarmaPolice a răspuns:

Vezi sa n-ai vreun virus care sa-ti solicite procesorul 100%; da-i pe task manager si uita-te cam cat iti consuma in mod normal

| esperar explică:

Normal asa in timpul jocului sub 20% iar pe net ( folosesc mozilla ) peste 50%, dar pe net nu se blocheaza...si ce virus sa am?
ca am reinstalat windowsul

| AleXu224 a răspuns:

Frate Frate ai un TROIAN!
De ci iti dau un link cu un antivirus gratis 100% e foarte bun si te scapa de orice situatie!
http://windows.microsoft.com/ro-ro/windows/security-essentials-download
sa imi spui daca ai windows 7 ca asta e pentru windows 7 si alfel nu merge.
Am amvut si eu un virus desta da doar ca mie daca faceam ceva ca nu i placea imi facea un blue screen si imi oprea serviciile cele mai importante (cum ar fi netul).
Intra in prgram lasa-l sa faca un update daca necesita (isi face update la cel mai nou virus)
Apoi dai un quick scan sau cum so numi si ar trebui sa-l gaseasca apoi dai clean pc apoi un respart si ar trebui sa fie ca nou!

Bafta!

Funda?

| Slip a răspuns:

Frate si mie tot asa nu stiu nici eu ce sa fac la orce joc mi se blockeaza pc ajutati-ma si pe mine va rog frumos

| hackeru028 a răspuns:

Download WhoCrashed si afli carei problema

| unindivid a răspuns:

In aceasta situatie sunt si eu acum si nu stiu ce sa fac... ramane blocat imediat cand intru in jocuri... si in alte prog. cum ar fi word de ex.