| Skarr a întrebat:

Mi se întâmplă să fiu hyper aware de tot ce e in jur și de mine. Mi se întâmplă să mă gândesc la faptul că respir și nu mai știu să respir parca. Zici că nu mai iau destul aer. Mi se întâmplă când sunt în public sa mă gândesc cum trebuie să țin mâinile sau cum trebuie sa merg și parca nu mai știu să merg corect și să misc mâinile corect când merg. Sau mi se mai întâmplă când vorbesc cu cineva sa nu știu unde să mă uit și oriunde mă uit mi se pare dubios sa mă uit acolo. Mi se întâmplă de multe ori când sunt noaptea singur și e târziu sau cateodată și ziua să fiu hyper aware. Si mă uit în jur zici că totul e diferit. Și mă uit la maini și le mișc si mă simt ciudat. Realizez existenta mea cumva. Cred. Are logica ce am zis? Sper că nu par nebun

2 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

Și mie mi se întâmplă uneori, mai ales când practic open meditation. Nu e nimic de speriat, poate ar trebui să încerci unele tehnici de relaxare și autocontrol. Mie chiar îmi place senzația, e ca și cum aș vedea toate lucrurile la microscop, chiar și ideile.

| pentesterintimpuliber a răspuns:

Esti la un nivel de constienta ridicat, adica, esti un fel de "the chosen one" nu doar un NPC ca toti ceilalti, esti la un nivel spiritual inalt si poti sa realizezi orice vrei in viata, esti creatorul propriei tale lumi.