| Thecurious a întrebat:

Mi se pare dificil sa iti stabilesti obiectivele.
Unul vrea sa emigreze, altul vrea sa ramana in tara.
Unul devine betiv si fumator, altul face sport si mananca sanatos.
Unul vreau sa urmeze studiile unei facultati, altul vrea sa lucreze pe posturi de muncitor necalificat.
Unul vrea sa devina independent, altul vrea sa traiasca alaturi de parinti.
Unii vor sa locuiasca in metropole, altii se retrag in zonele rurale.
Unii sunt fericiti, chiar daca sunt saraci, altii sunt bogati si nefericiti.
Unii si-ar da viata pentru tara in care s-au nascut, altii isi "baga picioarele " in ea.
Pe zi ce trece, realizez ca viata e extrem de complexa.
Care sunt valorile dupa care va traiti viata?
Exemple de valori sunt: patriotismul, familia, religia etc.

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Casa - masina apoi stabilit si imi fac de cap pana ma duc pe lumea cealalta

| sadrian46 a răspuns (pentru mgtow):

Fără familie în idealuri, îți faci de cap de pe acum. Când îți faci de cap, ești deja dus.

| mgtow a răspuns (pentru sadrian46):

Exagerezi... crezi ca e mai bine sa stai cu una care te inseala si sa fi luat de fraier? Eu zic ca mai bine singur cu o multime de femei fara griji

| sadrian46 a răspuns (pentru mgtow):

Și dacă te înșeală, care e problema? Cu ce mulțime de femei poți să stai la nesfârșit? Fiecare femeie dorește un cămin al ei în final.

| mgtow a răspuns (pentru sadrian46):

Cum doreste un camin? Adica un mamaliga sa aiba unde sa doarma si sa se urce in masina sa o duca de colo-colo nu? Nu suport sa ma tradeze una. de aia aleg singuratatea macar aia nu ma tradeaza si e sincera cu mine. Asa doar schimb femei la ocazie nu am alta optiune. Eram de moda veche sa prind pe una si sa fie doar a mea dar incep sa prind batranete si nu ma mai multumeste nici una.

| sadrian46 a răspuns (pentru mgtow):

Adică dorește un cămin unde să poată crește copii făcuți cu un bărbat, ca să își împlinească menirea pe lume, să ducă viața mai departe. Pentru asta există sexul pe lume. Așa are viața un sens, un rost.

| RAY a răspuns:

O data cu maturizarea mea si dupa ce am citit mai mult,mam documentat,am ajuns la concluzia ca totul e relativ si ca nimic nu trebuie pus pe primul loc si ca totul are rostul si sensul lui
sanatatea =fara ea nu poti coexista
banii =fara astia e greu de trait,daca ai o boala mori,daca nu ai asigurare de sanatate =nu te baga in seama doctori,dar asta nu inseamna sa traiesti doar sa faci bani
iubirea, socializarea conteaza foarte in viata unui om, eu numai cred in iubire for my ist dead
alimentatia =asta contribuie la sanatate
sportul =asta contribuie la sanatate
metidatia =asta contribuie la sanatate, minte
a te informa mereu
a experimenta viata, a calatori, a fii social, a fii bun cu cine merita

| Thecurious explică (pentru RAY):

Wow. Mersi mult.

| RAY a răspuns:

Mgtow daca pleci de la premiza ca te va insela inseamna ca denoti nesigurante, lipsa de incredere in femei,fiecare decide ce face cu viata lui, dar parerea mea, nu vad nici ok viata sa zbori din pasarica in pasarica, dar asta nu inseamna ca sunt pro insaratoare sau curvie, sunt la mijloc

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Ps daca gasesti o fata serioasa, sincera =desigur ramane acel DACA

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Valori crestine si umane, de bun simt. Sa ajuti daca poti pe altii si daca nu sa nu le faci rau. Fiecare isi traieste viata dupa propriile valori, dupa ce vede in familie si la altii. Mai copiem din ce fac altii, mai adaugam sau modificam. Nu inseamna ca daca toti din familie sunt betiti si toti copiii vor fi la fel, sau nu vor avea respect pentru semeni si pentru tara. Alegem involuntar ce credem ca ne face bine si modul de viata cel mai potrivit pentru noi. Evenimentele din viata ne mai schimba, de multe ori in rau si nu in bine. Mai pierzi pe cineva si te superi pe viata si zici ca e nedreapta.