| anonim_4396 a întrebat:

Mi se pare mie sau de recent e aglomeratie cam mare prin magazine? Oare oamenii chiar se pregatesc de isteria coronavirusului?

23 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sa spunem ca da, sa speram ca nu.

| SG1995 a răspuns:

Au fugit 40 de mii de idioți din Italia, unii infectați pentru un virus care nu are vaccin, și mortal pentru o parte din populație, sistemul sanitar e la pământ și nu face față, la ce pla te mai aștepți?

| anonim_4396 explică (pentru SG1995):

Virus mortal pe dracu. Aproape inofensiv daca nu esti in varsta, sau suferi de alte boli grave.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Adica inofensiv pentru tine... aparent nu prea iti pasa de parinti sau bunici?

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

NOPE, nimanui nu-i pasa de mine si nici mine nu-mi pasa de nimeni.
I stand alone

| anonim_4396 explică (pentru SG1995):

După ce că au fost umiliți la granițe și puși să stea la cozi mai si vorbesti asa despre ei

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai atunci nici pe noi nu ne intereseaza intrebarea ta

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ţi se pare corect ca nişte oameni,unii probabil infectaţi, să fugă din zonele de carantină? Asta se cheamă prostie şi egoism.
Specimenele astea, doar ca să se salveze, pot pune în pericol o grămadă de oameni şi uite aşa se mai întinde încă un pic rahatul ăsta, de parcă nu era deja destul de întins.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dacă ţie nu îţi pasă de nimeni, e fix problema ta.Sunt destui cărora să le pese.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sunt fratii nostri din diaspora legati de glia stramoseasca care au incredere in guvern si presedinte, nu au fugit ca sa se salveze, ci ca sa fim impreuna

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Adorabil răspuns.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Deindata ce italienii sunt in carantina acasa, astia nu mai au ce fura asa ca normal ca vor acasa.

| Dorotheea21 a răspuns (pentru anonim_4396):

Criza economica ce o sa ii urmeze celei medicale sigur te va afecta si pe tine, chiar daca acum spui ca nu iti pasa.

| anonim_4396 explică (pentru Dorotheea21):

Corect. Noroc ca am economisiri., numai sa nu se deprecieze leul.

| SG1995 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu trebuie să suferi de alte boli grave c0i e suficient să ai un sistem imunitar nașpa precum bătrâni și copii mici și ești ba, pana acum nu a fost nimeni mort pentru nimeni nu a dezvoltat complicații, încă, problema e că cu cât numărul de idioți iresposabil cresc și îi doare-n bască de situație, cu atât mai multe persoane cu risc de deces pot fi infestate, is just a matter of time până când apar primele morți. Și vor fi cu sutele.

| SG1995 a răspuns (pentru anonim_4396):

Degeaba nu îsi dau seama că nu fac decât să împraștie zona de carantină.

| SG1995 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vai bieții cocalari umiliți. I-aș împușca în co@ie.

| anonim_4396 explică (pentru SG1995):

Nu esti prea istet

| anonim_4396 explică (pentru SG1995):

Si dumneata nu prea citesti

| anonim_4396 explică (pentru SG1995):

Eu într-un fel am început să-i mai înţeleg pe unii.O parte din ei au rămas fără locuri de muncă şi locuinţe din câte am auzit.Ce era să facă? Să stea pe acolo prin hoteluri? Nu-i aşa uşor.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Săracii oameni, cred că o să rămânem în carantină gener...
dar dacă o să se întâmple?
Sunt eu prea paranoică poate tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

""Nimic nu ne costă mai mult în viaţă decât boala şi... prostia. "- Sigmund freud

| blackno1 a răspuns:

Asta e nimic. O sa ne bagam tampoane in nas ca sa nu fim batuti pe strada daca ne vine sa ne stergem nasul.