| anonim_4396 a întrebat:

Mi se pare mie sau Google chiar nu prea mai investește în Android? Nu pare că mai știu ce să facă cu acest sistem de operare și unde să îl ducă mai departe. În ultimii a pierdut din cota de piață în favoarea iOS. Știu că iOS nu are cum să detroneze Android (cel puțin nu prea curând), deoarece produsele Android sunt mult mai ieftine și e folosit de mult mai mulți producători decât iOS.

1 răspuns:
| Wr3nch a răspuns:

Pai ce sa si mai inventezi nou? Ca deja smartphoneurile pot face orice.