| Drimmero a întrebat:

Mi se pare mie sau site-ul asta a ajuns o adunatura de relatii virtuale, despartiri, cupluri noi si tot asa?

82 răspunsuri:
| Speed99 a răspuns:

Frate, tu chiar crezi ca asta-i rau? Eu am trecut prin toate perioadele de pe TPU, si lasa-ma sa-ti spun: ce se intampla acum aici, pe Conversatii, nici nu se compara cu ce era pe T/A prin 2012-2013. Relatii, despartiri, telenovele, drama, all the things to die for, some might say.

E frumos ca am dezvoltat o mica (,) comunitate aici pe Conversatii, insa, din nou, nu se compara cu ce era pe T/A, unde un tip si o tipa chiar se intalnisera in viata reala. Ideea e ca eram foarte stransi, si ne bazam unul pe altul, si vreo 3 ani de zile T/A era plina de intrebari de la oameni care le stiam pana si numele real. Those were good times.

| Drimmero explică (pentru Speed99):

Cam v-ati trait copilaria pe acolo sa inteleg/

| Speed99 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu, pe mine nu ma pasioneaza, insa evident ca ii cunosteam pe toti la vremea aia.

| Satango a răspuns (pentru Speed99):

Vrei să facem istoria să se repete? big grin
Hehe, nu mă înțelege greșit, dar nu m-am putut abține.

| Speed99 a răspuns (pentru Satango):

Nu te-ai putut abtine, ha? smug
Such a fking cock-tease...

| Satango a răspuns (pentru Speed99):

Ți-am spus să nu înțelegi greșit.
Și n-am să-ți spun mai multe, încă din întrebare e contra subiectului.
smug

| Speed99 a răspuns (pentru Satango):

Si ma lasi asa, in suspans? puppy dog eyes

| Satango a răspuns (pentru Speed99):

Hmmmm... da?!
Aș putea să mă îndrăgostesc. Nu mă risc :S

| Speed99 a răspuns (pentru Satango):

Sa te indragostesti la o postare contra relatiior? "Iubire interzisa"... suna bine, ce zici? smug

| Satango a răspuns (pentru Speed99):

În cazul meu, nu e nimic interzis. Știi asta...
Nu e vorba de ei, ci de mine. Am mai iubit după un PC, telefon, webcam și mi-am făcut doar rău. Mă rog... asta sună prea serios.

| Speed99 a răspuns (pentru Satango):

Si nu ai mai acorda o sansa nimanui sa-ti dovedeasca (,) ca nu-i chiar asa? smug

Toata chestia asta a devenit prea siropoasa laughing

| Satango a răspuns (pentru Speed99):

Doar dacă intră în schemă șanse mari de a deveni real. Nu țin să-mi pierd timpul. Am și eu o vârstă (18 ani, dar na laughing ). Sunt cu capul pe umeri happy

| Speed99 a răspuns (pentru Satango):

Exact, vezi, si eu 18 am - avem atatea lucruri in comun!

In fine, fac o mica pauza aici sa spun ca atunci cand o sa vada Drimmi conversatia noastra la postarea lui cu atitudine activista, sunt mari sanse sa i se opreasca pulsul.

| Satango a răspuns (pentru Speed99):

E fată sau băiat?

| Speed99 a răspuns (pentru Satango):

Baiat, dar sunt sigur ca indiferent de ce sex avea, ar reactiona la fel.
De ce intrebi?

| Satango a răspuns (pentru Speed99):

Pur și simplu. O mică curiozitate...
GOD big grin

| Speed99 a răspuns (pentru Satango):

Apropo, fun fact: cred ca facea referire si la noi, in postare - probabil a vazut cum ne tachinam la alte postari, in fine - conteaza si din ce perspectiva privesti.

| Drimmero explică (pentru Speed99):

Pur si simplu ma plictiseam si am zis sa ma amuz putin, vad ca lumea se prinde din ce in ce mai greu de un mic sarcasm,, mai ales ca din partea mea se asteapta lumea mai putin/

| RAY a răspuns:

Sper ca vobesti de mine si yasmine, si mai rau multe intrebari stupide au luat copii vacanta nu au ce face

| Drimmero explică (pentru RAY):

Te doare mintea daca privesti in jur!

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Asculta si tu o manea sasi treaca amarul man https://www.youtube.com/watch?v=Os3Cf0pWkXY pe piesa asta am sa fac amor nebun cu yasmin

| Drimmero explică (pentru RAY):

Ti se pare ca am vreun amar? Ba dimpotriva,, sunt relaxat)))

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru KoroSensei):

Ce vreai sa-i dedic daca vad ca omul e trist? ombladon e un om sincer chiar isi recomand sal asculti https://www.youtube.com/watch?v=lpivoGPBOv
ce legatura are astea doua cu stiinta?

| Scarbo a răspuns (pentru KoroSensei):

Si eu m-am mirat cand am vazut laughing.

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru KoroSensei):

Eu ce legatura am cu muzica care o ascult? Nu inseamna ca daca vb de stiinta nu pot asculta ce vreau

| Drimmero explică:

Nu ai cratite de spalat?
Mai plimba ursul.

| Drimmero explică:

Ai fii surprinsa, dar nu stai de vorba cu un plod clasic de pe aici cu varsta direct proportionala cu numarul de la sutienul tau/

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu as crede.Totul e caterinca!

| Drimmero explică (pentru Fatamuntilor):

Putin iz de caterinca a fost si intrebarea mea, am dat-o subtil pentru fratele Ray.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Londra laughing

| Drimmero explică (pentru anonim_4396):

Pff, acolo unde vreau sa ajung mai repede cu putinta!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Pai ce te opreste? Am auzit ca e de munca pentru toti pe aici.

| Drimmero explică (pentru anonim_4396):

Pai nu sa muncesc, nebunule, vreau sa vin cu alte treburi, cu planuri 'culturale' ))))).

| Drimmero explică (pentru anonim_4396):

De parca nu stii ca vreau sa ajung neaparat pe Grove, adica pe Emirates Stadium.
Stai aproape de stadionul tunarilor?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Nope

| Mayhem666 a răspuns:

Serios? Eu nu am observat nimic.

| justanotheruser99 a răspuns:

Nț, nț... Eu cred ca, de fapt tie iti e putin (asa, chiar putin) ciuda ca nu ti-a scris nici o tipa de aici vreo declaratie de dragoste. Invidia asta...

| Drimmero explică (pentru justanotheruser99):

Ce sa fac,, ma resping toate pe mine, atat de rau am ajuns incat sa 'cersesc' de la cate una o mica atentie, cam asa cruda e viata asta.

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

Sărăcuțul... Cumpara-ti si tu vreo 5 apartamente si iti garantez ca vei primi mai multa atentie decat vrei.

| Drimmero explică (pentru justanotheruser99):

Vrajeli, tu ce mai faci?

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

Or fi vrajeli, dar uite ca functioneaza.
Eu? Ma distrez. Pun diacritice la o lucrare de 70 de pagini (Times New Roman de 12). Sunt la pagina 6, iar partea amuzanta e ca peste 9 ore trebuie sa o predau. Tie cum iti mai merge?

| Drimmero explică (pentru justanotheruser99):

Mult succes iti doresc pentru proiect!
Cum sa-mi mai mearga, ca tot omul supravietuiesc si eu, imi duc existenta si ma bucur de viata.

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

Mersi! Seară faină!

| Drimmero explică (pentru justanotheruser99):

De asemenea, sanatate!

| Clorox a răspuns:

Nu, nu mi se pare... In schimb, sunt o adunatura de copii care n-au ce face cu timpul lor si posteaza toate prostiile.

| GoldenZenith a răspuns:

Tu sa intrebi asa ceva? laughing
E amuzant, nu te preface ca nu-ti place.

| PersonajFictiv a răspuns:

A ajus o adunatura de " daca imi dau drumul de 3 ori in ea, poate sa ramana gravida oare? ".

| Drimmero explică (pentru PersonajFictiv):

Astia cred ca au trait toata viata lor in grote,, n-au auzit de anatomie, de cum functioneaza viata si sexualitatea, vai de viata lor de uscati!

| PersonajFictiv a răspuns (pentru Drimmero):

E lumea din ce in ce mai proasta, sau sunt eu din ce in ce mai paranoic, una din astea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta sună a RAY27TM
Și tocmai el zice de întrebări stupide

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune adevarul prietene, iti e ciuda laughing.

| Drimmero explică (pentru anonim_4396):

Tu pe unde te-ai mai ascuns,, Brokenico?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu cum era odinioara, dar da, acum e o adunatura... de golani big grin

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Ehh, oamenii au nevoie sa afle despre siguranta pe internet.

| Satango a răspuns:

Sinceră să fiu n-am observat lucrul ăsta, poate pentru că nu sunt prea activă, iar atunci când sunt mă las atrasă de ceea ce mă interesează.
Chiar dacă o fi, nu e un lucru nou, oamenii se cunosc. Cine știe... poate într-o zi va fi ceva cu totul serios.
Pe cine deranjează, poate să evite. E simplu.

| August99 a răspuns:

Pe site-ul asta mi-am gasit iubirea... hmm nu stiu ce sa zic

| Daniel9988 a răspuns:

TPU s-a transformat in matrimoniale...pe bune! Apropo...Da un porognostic pentru diseara.Real sau Man?

| Drimmero explică (pentru Daniel9988):

Dusmanul tau cu dusmanul meu,, o sa fie macel pentru United, 0-3/1-4

| Daniel9988 a răspuns (pentru Drimmero):

Eu tin cu United laughing)

| Drimmero explică (pentru Daniel9988):

Nu pot sa-mi dau seama cum poate omul sa tina cu asa echipa? Bleah!

| Daniel9988 a răspuns (pentru Drimmero):

Tin cu United deoarece daca va castiga Realul, iar va fi pusa in umbra Barcelona noastra.Iar vom fi nevoiti sa batem din palme ca niste foci de circ la,, reusitele'' lui Ronaldo...De s-ar cara cioroiul ala la voi in PremierLeague, ca in LaLiga ne-am saturat de asta.Da Doamne sa semneze Ronaldo Cioroiu' cu Manchester United si sa lase fotbalul in pace! S-a trezit lingurarul portughez pe stadion si se da mare vedeta...Nicodata nu va fi ca Messi sau ca Rooney(ca sa iau unul si din liga ta). Ronaldo=copie ieftina a jucatorilor autentici. Poate voi aveti de castigat daca pierde Man United, dar la noi e exact invers.Echipa asta o admir cat de cat pentru Mourinho, antrenor autentic.Asa antrenor sa fii adus la catalani, nu pe,, Verdeata'' care deja se apuca sa strice treburile echipei!

| Drimmero explică (pentru Daniel9988):

Pentru mine in acest moment Ronaldo este numarul 1, doar pentru el m-am bucur cand a luat Real UCL,, pe el il stimez inca de cand era pradatorul lui Utd si facea slalom cu apararea lui Arsenal, daca vine Ronaldo in Premier League, o sa dea de pamant cu Arsenal, iar ma voi justifica in fata diavolilor cum ca ei au fost mai buni si bla bla, e orgoliu mare de tot la mijloc, avand in vedere ca in 5 meciuri ne-au batut o data in ultima vreme, vom pierde mult teren in fata lor,, ceea ce n-ar fi de acceptat nici 100 de ani, prefer sa pierdem 10 meciuri consecutive, decat sa ne bata United un meci.
Iti dau cuvantul meu, Utd nu mai ia campionatul atat de curand pe cat spera fanii, mai ales cu Murila la carma.

| Daniel9988 a răspuns:

Doamne,,ce zapacit sunt! Aveam impresia ca e azi, cand e de fapt in luna august...lol.

| Daniel9988 a răspuns:

Ronaldo a fost ceva...Acum vreo 4-5 ani.S-a hodorogit rau.Tu n-ai vazut ca a ajuns saracu' sa dea si pase gresite? Si cand te gandesti ce dribla pe Camp Nou...E epoca lui Messi acum.Gata,s-a terminat cu Ronaldo.

| Drimmero explică (pentru Daniel9988):

De departe Messi si Ronaldo sunt zeii momentului, nu pot uita nici acum ce a putut sa faca Messi pe Bernabeu sezonul trecut, magicianul suprem!

| Daniel9988 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu te contrazic, Ronaldo este bun, dar prea primeste mingile pe tava.El fiind foarte solid, avand in avantaj si pozitia de atacant impins in extrema, doar trebuie sa astepte ca Modric sa ii dea pasa.De multe ori da gol si fara sa vrea, doar ricoseaza mingea din el.Nu l-am mai vazut sa faca sprinturi de alea nebune, ca prin 2010-2031.

| Drimmero explică (pentru Daniel9988):

Ronaldo e prea mare pentru clubul celor multi, adica Real.
Sa vina la Arsenal,, il astept cu inima deschisa si cu zambete largi, uit de tot trecutul lui la marea rivala, un asa zeu trebuie stimata oriunde s-ar duce!

| Daniel9988 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=_srJ3Mok2qs

Uita-te de la minutul 2.Este nou videoclipul.

| Teffan a răspuns:

Mie nu mi se pare.

| Drimmero explică (pentru Teffan):

Priveste in jur,, te lamuresti imediat.

| GigiCelMaiPeste a răspuns:

Parerea mea: da. Unele intrebari nu au nici un sens, si nu inteleg cum de nu au fost sterse.Acum am vazut posturi in care cel care a postat "intrebarea"(cica intrebare, cand de fapt e o cerere)cere conturi pentru x, y, z, Sau intreaba ce face x, y, z, cand sunt destule tutoriale explicate pe net.Acesta ar trebui sa fie un site pe care sa ceri ajutor unor chestii nu tocmai usor de rezolvat.

| DroIja a răspuns:

Câteodată, când nu pot intra un timp mai înfelungat pe site, mă bășesc și-mi aduc aminte de voi. Uimitoare asemănarea.

| Drimmero explică (pentru DroIja):

Tu esti Coquinna in varianta diacriticelor?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Ne-am dat dracu.

| DroIja a răspuns (pentru Drimmero):

Când activam eu pe TPU, tu și Cocina nici nu vă născuserăți.

| Drimmero explică (pentru DroIja):

Te descurci sa faci niste calcule simple? sunt din anii 90' pe lume

| DroIja a răspuns (pentru Drimmero):

Felicitări! Dar mă-ndoiesc că te născusei cu cont.

| Drimmero explică (pentru DroIja):

M-am nascut in schimb cu ceva dupa care Coquina tanjeste: inteligenta!

| DroIja a răspuns:

Ușor cu mâncatul de rahat că te stropești.

| Manjulica a răspuns:

Dap. Masturbari, relatii de cele mai multe ori sexuale si fete de 16 ani care nu au ce face cu viata lor.