| SingleForOne a întrebat:

Mi se pare mie sau știrile ProTV au început să facă știri de toată jena?
Nu mi se pare că mai fac știri interesante, cum era înainte. Începe să se asemene cu RealitateaTV sau DigiTV.
Nu am argumente sa explic aceste lucruri.
Voi ce credeți?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să știi că într-o oarecare măsură sunt de acord cu tine. Recunosc că nu mă mai uit la TV de 7 ani dar la Știrile PRO TV mă mai uit ocazional. Au gafat grav când au preluat știrea falsă cu accidentul lui Selly, îi știam jurnaliști profesioniști care cercetează din mai multe surse înainte să trimită știrea pe post sau pe site.
Poți opta pentru AlephNews, noua televiziune de știri a lui Adrian Sârbu. Acolo am văzut că sunt știri mai "curate" și fără clickbait.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Observatorul are calitate si femei cu sani mari sa attaga audienta

| darrio2007 a răspuns:

Esti in urmă.
Chestia cu stirile de toata jena o fac de mult. Mai ales stirile de la ora 17. Doar pentru rating.
Si sunt destui fraieri care le urmaresc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce era interesant inainte?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Deci @mgtow pana la urma chiar nu exista nicio intrebare la care sa nu raspunzi ceva legat de frustrari sexuale?

| Drimmero a răspuns:

Mai urmareste cineva stirile de pe TV? de ceva timp au invadat si spatiul online cu tot felul de mizerii, sa nu zic ca si pe Youtube au venit cu postari, o stire trebuie verificata din mai multe surse ca sa stii ca e veridica si nici asa nu esti sigur 100%. Personal cred ca pentru evitarea indobitocirii in masa trebuiesc evitate stirile, cel putin astea romanesti, digi pare ok, insa au si ei scaparile lor.

| SingleForOne explică (pentru Drimmero):

Mai posteaza pe Youtube cateva stiri, separat, de cateva minute fiecare. Ma uit cateodata la unele cu titluri interesante, si prin urmare primesc notificari. Dar nici pe de parte, multi jurnalisti si alti lucratori de content "nou" din aceasta emisiune nu-si fac treaba cum trebuie...

| RazvanLegendaVie a răspuns:

Îți dau dreptate, exagerează și ei să sperăm că își revine.