| Nikcoletta a întrebat:

Mi se pare mie sau timpul trece prea repede?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Doar cand te simti bine in viata. In rest nu

| cristi202 a răspuns:

Si eu am impresia asta. Dar, la varsta mea, ar fi de inteles, se zice ca, cu cit imbatrinesti mai mult, cu atit trece timpul mai repede, si eu am 50 acum.
Dar ar mai putea fi si altceva: nu cumva ne miscam noi mai lent, fara sa ne dam seama? ☺

| RAY a răspuns:

Timpul trece in funtie de viteza ta, daca mergi cu viteza lumini timpul va trece rapid, dar cum tu ai viteza planetei indiferent cu cat te deaplasezi pe pamant doar la ecuator se vad diferente de milisecunde, in concluzie este doar o perceptie pshiologica atat

| sierra1 a răspuns:

Fă ceva plictisitor și compensezi impresia inițială

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Timpul sta pe loc cand il observi. Cand nu... trece imediat in conceptia fiecaruia.

| SilentRain a răspuns:

Înseamnă că nu ai job......nu mai acolo timpul sta în loc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se pare că nu doar ţi se pare: https://baabel.ro/2018/10/timpul-se-comprima-rezonanta-shumann/

| Jus7t a răspuns:

Timpul trece la fel, o secundă e la fel și azi și mâine și la fel a fost și ieri, depinde de tine cum îl percepi.

Timpul nu trece. E o iluzie. Noi trecem prin timp. Mai încet sau mai repede, depinde doar de noi. Datoria noastră e să facem să conteze trecerea asta a noastră prin timp.

| Tokyo44 a răspuns:

Când ai preocupări care iti plac timpul zboară!