| iKaiju a întrebat:

Mos Crăciun exista?

18 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu se poate dovedi un negativ, nu se poate dovedi ca nu exista mos craciun, dar putem spune ca nu stim daca exista sau nu, putem sa nu credem sa fim agnostici fata de mos craciun sa spun asa, nu cred ca exista mos craciun dar probabilitatea ca el sa existe este mica avand in vedere dovezile prezentate in prezent

| RAY a răspuns:

Celcestietot afirmatia ta necesita la fel de multa credinta ca afirmatia mos craciun exista, dovdeste ca exista acest personaj

| RAY a răspuns:

| Celcestietot acelasi probabilitate ca si iisus si minunile, miracolele lui, nasterea dintr o virgina

| RAY a răspuns:

Acum 14 ore | Celcestietot a răspuns:
RAY, dar tu nu intelegi ca Iisus nu a avut un tata pamantesc?

laughing laughing nici un om normal la cap nu ar putea concepe asemenea aberație

| Celcestietot a răspuns:

Iisus EXISTA, nu un batran invizibil. Tu pe cine sarbatoresti?

| Celcestietot a răspuns:

RAY, despre ce probabilitate vorbesti? Aaaa, stai ca mi-am dat seama ca vorbesti despre probabilitatea de a intra mosul pe horn, sa zboare cu sania condusa de reni si sa arunce cu cadouri in aer cand are chef...

Sunt sanse sa existe o astfel de persoana, nu -_-?

| gfhjhytnfyrj a răspuns (pentru Celcestietot):

Esti pe un site plin de ''kinderi''. Se vede ca nu ai alta treaba de facut decat sa comentezi si sa faci copiii sa planga datorita raspunsurilor tale idioate. Mars de pe acest site

| Celcestietot a răspuns:

RAY, dar tu nu intelegi ca Iisus nu a avut un tata pamantesc?

| Celcestietot a răspuns:

,,nici un om normal la cap nu ar putea concepe asemenea aberație'' -> normalitatea în ziua de astăzi este sa fi pr.ost, deci normal că niciun om normal nu ar fi conceput așa ceva. Omule, tu vezi doar într-o direcție, ești împotriva lui Dumnezeu fără motiv, spui că nici nu există și nu ai nici macar argumente, nu poți dovedi nimic! Nici măcar nu ai argumente care sa îți demonstreze necredința și nici macar savanții nu spun așa sigur ca tine că Dumnezeu nu exista.

| Andreeush a răspuns:

Pentru copii mici, da există.

| RAY a răspuns (pentru Andreeush):

Pentru copii mari exista dumnezeu

| Andreeush a răspuns (pentru RAY):

Eu am vrut să zic altceva.

| RAY a răspuns (pentru Andreeush):

Te cred

| FreddieM a răspuns:

Normal, doar l-a creat dumnezeu.

| CleanHeart a răspuns:

Da, exista in cea mai frumoasa etapa a vietii numita copilaria atunci cand astepti cu nerabdare si multa bucurie sa vezi ce ti-a adus mosul cu niste biscuiti si lapte, pentru copii mereu va exista si e atat de real happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal, sa vezi ce scrisoare am facut. Vreau o vioara, sa invat sa cant la un instrument. E cea mai frumoasa perioada din an

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da exista e bine sanatos in cripta lui.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Da, există