| Vlach a întrebat:

Neata buna TPU! Voua vi se pare demodat scrisul de mana? Vi se pare ca nu ar mai trebui predat in scoli,ca in Finlanda? Eu zic ca scrisul de mana e... minunat,voi ce parere aveti? Eu am auzit,mai bine zis citit tongue o gramada de lucruri bune despre scrisul de mana,imi place sa scriu de mana(mai mult in jurnal)
Vi se pare, deci scrisul de mana demodat sau inutil?

Răspuns Câştigător
| DarkRevenge a răspuns:

Normal ca nu e demodat sau inutil.Nimeni nu moare daca scrie de mana.Si eu iubesc sa scriu de mana, povesti, poezii sau altceva.Dar oamenii din ziua de azi spun ca e mai,, comod'' sa scrii la calculator ca apesi numai pe taste si atat.Parerea mea e ca daca scrii te dezvolti.Nu imi pasa ce comenteaza oamenii,, vai fata/baiatu aia/ala e demodat/a ca scrie de mana''.Ii ignor pentru ca stiu sigur ca acei oameni ascund faptul ca nu stiu sa scrie corect pentru ca, sa fim seriosi uneori calculatorul corecteaza greselile de scriere.
Faci ce vrei atata timp cat iti place ceea ce faci.

| Vlach explică (pentru DarkRevenge):

Eu oricum sunt mai de moda veche, daca as avea ocazia, cred ca m-as inbraca in haine ca ale bunicului, cu un ceas de buzunar la mine si o palarie pe cap tongue

| DarkRevenge a răspuns (pentru Vlach):

Ioi laughing))

| DarkRevenge a răspuns (pentru Vlach):

Nu creeed straight face Mamalaughing da' cum de? Esti prima persoana pe care o intalnesc cu astfel de gusturi.

| Vlach explică (pentru DarkRevenge):

Ar fi super, pentru mine cel putin, daca moda veche ar reveni la moda si toti oamenii inbracati ca in anii 40'

| Vlach explică (pentru DarkRevenge):

Ti se pare ciudat? Sa vezi cum mi-am facut un fel de "Birou"
Dar nu ajunge camera pana acolo

| DarkRevenge a răspuns (pentru Vlach):

laughing apropo mersi pentru fundita.Da ar fi ceva pentru ca pe atunci oamenii erau cu bun simt.Acum acest,, bun simt'' s-a pierdut pe drum.

15 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

E foarte important, ajută la foarte multe chestii și este extrem de jenant să nu știi să scrii, scrisul de mână mai e muult timp până să se demodeze.

| KamaSutra a răspuns:

Normal ca e minunat, imi place sa incerc diferite stiluri si marimi cand vine vorba de scrisul de mana.
il consider foarte important pentru noi intrucat ne ajuta mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Finlanda nu se mai scrie de mana? thinking Nu stiam asta. Da, e mai bine sa scrii de mana. Pana la urma, o sa ne bage cip-uri in creier la nastere si nici la scoală sa nu ne mai ducem.

| Vlach explică (pentru anonim_4396):

Parca de anul viitor, nu stiu, orele de caligrafie parca vor fi inlocuite de ore de tastat, ceva de genul, eu asa am auzit

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vlach):

Urat. E mai frumos sa scrii de mana decât sa tastezi. Nu cred ca o sa se impună legea asta si la noi prea curând.

| Vlach explică (pentru anonim_4396):

Scrisul de mana e logic mai bun ca tastatul, vorba ta, si ce caligrafie mai e la crisul la calculator?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrisul de mana a fost inventat pentru ca e mult mai eficient.
Uite, tu, acum, cand comunici cu ceilalti si spui cat de bun e scrisul de mana, tastezi, gandeste-te cum ar fi sa vorbesti in scrisori cu toate persoanele de aici. Gandeste-te cat ar dura sa fie scrisa o carte de mana.
Noi ca romani nu suntem prea deschisi la nimic din ce inseamna nou.

| BlackArt333 a răspuns:

Parerea mea e... Nu place! Si la scoala scriu cu literee tipar! happy