| MissAvocado a întrebat:

Niste povesti de groaza rau de tot ...intamplari sau de pe ceva situri ianfara de spectrul realitatii ca alea le stiu

1 răspuns:
| Ariia a răspuns:

DEci decat sa iti zicem noi povesti nu mai bine ai citi tu cartile academia vampirilor,initierea,atingerea umbrei.
Dar daca nu vrei sa citesti cartile iti zic eu o poveste de groaza : Intro zii de februarie Roxana,o fata singuratica, primeste un SmS de la cea mai buna prietena a ei ca parinti ei au avut un accident groaznic si au murit. Fata cazu pe podea, strafulgerata de vestea primita, cazand intr-un somn adanc.Se trezi pe o poteca printre lanurile de porumb din spatele casei sale. Cerul era inorat iar nori opreau razele soarelui sa ajunga la sol. Totul era atat de sinistru incat un copil mic nu ar rezista mai mult de 30 de secunde fara sa tipe. Roxana se ridica in picioade isi sterse pamantul pe pe maini dar avea cateva pete rosii care nu voiau sa se stearga.Era sange.Sange proaspat.Nedumerita fugii pana la drum stragbatand curtea casei. Pe drum erau asezati oameni pe jos.Toti aveau cate o pata uriasa de sange pe fata si in dreptul inimi. Fata nu i baga in seama continuand sa mearga catre o lumina ciudata care parca soptea niste cuvinte, cuvinte pe care de abia le auzeai.'' Vino aici fata mea!'' se auzea cel mai tare.''Apropiete nu iti fie teama''.''Te vom ajuta sa intelegi ''' si tot asa. In spatele fetei era un baiat cu o sulita.o sulita foarte mare.Ii urmarea pasi fetei cu atentie. Ajunsa langa lumina intra pe jumatate in ea dar cand vroia sa intre si cu restul corpului CCCCC.baiatul i infise sulita in cap.Dar ea nu se lasase.Stia ca daca intra in acea lumina va ajunge intr-un loc mai bun.Si reusise. Pe partea cealalta era o lume normala.Cu masini... oameni ...toti erau la fel. Se indrepta spre casa.Pe noptiera i era telefonul cu un SmS nou. Roxy lua telefonul si il tranti de pamant zdrobindu-l cu tocul pantofilor ei. Isi dadu seama ca viata i daduse a doua sansa. O sansa pe care nu o putea rata. O sansa de a avea o viata mai buna, mai pura, dar totusi realista.Stia oricum ca parinti ei murisera si ea nu putea schimba asa.Dar totusi trecuse peste asta.Cea ce trebuie sa facem si noi. Asa ca daca vreodata veti avea vreo greutate nu va lasati batuti. Spunetiva in gandul vostu ''NU MA LAS STIU CA DACA REZIST va fi TOTUL BINE''