Întrebare recomandată | IoanaIonuca a întrebat:

Niste retete de prajituri? big grin Pe care le-ati facut si stiti ca sunt bune.

7 răspunsuri:
| AnaBejenaru a răspuns:

Ohooo,eu zic să o cauți pe Youtube, sau pe google pe Jamilla, este genială femeia. Explică super detaliat, și rețetele sunt ușoare.

| gemeni6226 a răspuns:

Https://www.bucataras.ro/retete/dulciuri/prajituri/Eu de aici orice reteta am facut toate au iesit minunat.

| oglindasultanului a răspuns:

Musuroi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://youtu.be/AA540uCUBD0 dar vezi să tai merele felii subțiri, că altfel iese crud mărul.
Apoi, tiramisu, plăcintă ( asta o fac la nimereală, fără rețetă ), gogoși cu mere, mușuroi de cârtiță și tarte( foietaj cu diverse umpluturi sau fructe ).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iei o tavă înaltă de vreo 6-7 cm. Faci în ea un pat de biscuiți populari din 2 straturi. Le dai cu sirop fierbinte să se înmoaie un pic. Lași să se răcească. Torni deasupra un strat de 2 cm de cremă, ceva mai consistentă la întărire, din lapte și ou. Lași iar să se răcească. Peste cremă, pui un strat de mere date prin râzătoarea mare, bine stoarse! Tot așa, vreo 2 cm. Alți 2 cm o să aiba frișca bătută bine, ce o pui peste mere. Felii subțirele de banană pui peste frișcă, apoi presari puțină cacao și puțină scorțișoară pe deasupra. Mai lași un pic la rece, apoi se servește! Preferata mea de vară!

| 333333333 a răspuns:

Incearca NEGRESA AMERICANA. Este o reteta pe you tube, este un amestec foarte fin de lapte, ciocolata, unt fara nuca. Negresa americana cu nuca este alte reteta. Pofta buna

| Ddany29 a răspuns:

Nuci unplute cu ciocolata vezi reteta mai joshee hee
https://jamilacuisine.ro/nuci-umplute-reteta-video/