| sdfsfsdfsdfsdf a întrebat:

Nivelul de prostie in Romania in ultima vreme este mare. Nu vreau sa par negativist dar pur si simplu vad ca sunt inconjurat de prostie, in Romania. E plin de indivizi care venereaza manelele mai ceva ca pe Dumnezeu (cel mai prost gen muzical). De indivizi care au morale si principii care te lasa marcat.
Sincer sunt satul. Sunt satul sa ies pe strada si sa vad numai tigani, nu mai suport, nu mai vreau.
Satul la modul in care incep sa ma gandesc daca sa renunt la Romania. Atat de grav s-a ajuns.
Primul lucru care ar trebui facut ar fi mutarea tiganilor intr-un loc al lor in care sa fie numai ei intre ei pe un pamant al lor, fie ala un oras la marginea Romaniei mai nepopulat care sa i-l dam noi lor. Vedeti voi ei se inmultesc mult. In ultimele decenii ei au crescut foarte mult ca populatie in Romania. Este doar o chestiune de cateva sute de ani pana cand va ajunge in Romania sa fie puzderie de tigani.
Numeste-ma rasist sau nu, nu poti sa constati ca doar sunt realist. Si cum multi dintre voi stiti mentalitatea tiganilor este una urata(nu toti dar 98% asa o au)

7 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Nu cred ca manelele sunt o problema asa mare, în fond iti place asculti, nu iti place nu asculți.

În schimb cu țigani da, sunt de acord.Sunt pline orașele de ei si multi dintre ei nu au dumnezeu cum se zice.Dar din pacate nu ai ce sa faci, a mai încercat un primar sa ii trimita pe cei ce nu sunt din oraș acasa la ei, iar pe ceilalți sa ii mai izoleze un pic si a primit amenda ca ii discrimineaza.

| sdfsfsdfsdfsdf explică (pentru Freya1):

Daca se vrea se poate, chiar se poate. Orice e posibil.
ori facem ceva ori nu facem si Romania v a deveni a doua india.
Ai nevoie doar de 2 ochi si sa te uiti putin in jur sa intelegi asta. Nu e inginerie. Eu cred ca peste cateva sute de ani vor pleca romanii din tara sa scape de ei
am facut postarea asta pentru ca tin la Romania. Pt ca e pacat de oameni care au murit pentru ea.

| Freya1 a răspuns (pentru sdfsfsdfsdfsdf):

Nu poti sa te pui cu drepturile omului pentru ca nu suntem de capul nostru.Suntem in UE si vor interveni străini fie ca vrem sau nu.

Eu inteleg ce spui tu, dar legile sunt de asa natura.

| CostinAlamariu a răspuns:

Peste tot sunt prosti. Întrebarea este tu de ce alegi sa stai cu prosti? De ce nu-ti formezi un grup de prieteni cu aceleasi valori ca tine?

| sdfsfsdfsdfsdf explică (pentru CostinAlamariu):

Tu poate ca stai intr o zona mai izolata de tigani in Romania sau unde a fost noroc sa nu fie nici unu si de aceea poate nu intelegi ce vreau sa spun.
La mine in comuna cand ies din curte e naspa, zici ca sunt in india. Chiar daca iti faci grupul tau de prieteni nu schimba situatia.
Pe mine inca ma perplexeaza cum acum cateva saptamani cand mergeam pe strada o tiganca mica, o fata de maxim 4 ani m-a injurat de mama.am trecut cu bicicleta pe strada, ea s-a intamplat sa fie pe aceiasi strada pe care eu treceam, dupa ce am trecut de ea m-a injurat de mama. Si eu tot ce am facut a fost sa exist si sa merg pe bicicleta atat. sti cum e sa mergi pe strada ca omu si un copil de 4 ani sa te injure de mama fara absolut niciun motiv? M a perplexat.

| CostinAlamariu a răspuns (pentru sdfsfsdfsdfsdf):

Sunt destui țigani în orașul meu. Și înțeleg ce zici. Și pe mine mă enervează. Dar pe de altă parte nu interactionez niciodata cu ei. Am grupul meu de prieteni, cum s-ar zice "bula" mea și datorită acestei bule tind sa cred că toti oamenii sunt destepti și buni asa cum sunt prietenii mei. Și asta nu e neaparat ceva rau. Te ajuta sa-ti pastrezi optimismul si starea de bine.

E adevarat ca daca stai într-un sat ai mai puține alternative. Tot ce poti sa faci e sa-i ignori. Prefa-te ca nu exista. De dragul sanatatii tale mintale.

| sdfsfsdfsdfsdf explică:

Tot continua sa ma uimeasca faptul ca din toata muzica de pe planeta( e o gramada de muzica calumea) majoritatea romanilor asculta cel mai naspa tip, manelele.