| anonim_4396 a întrebat:

Noi suntem printre primele tari cu crima organizata? Ce inseamna crima organizata?

2 răspunsuri:
| DrGoogle a răspuns:

Crima organizată se referă la grupurile transnaționale sau locale implicate în diverse activități criminale, care au ca principal scop beneficiile financiare.
In concluzie nu avem cum sa fim noi printre primele cu siguranta

| тecнιннιlα a răspuns:

O premeditezi. Iti faci un plan dinainte. Nu mergi si se intampla sa omori un om, te duci cu gandul ca vreau s-l omor si in anumit fel etc.