| CatalinBoss93 a întrebat:

Nu am nici cea mai vaga idee daca este categoria potrivita, si imi cer scuze daca am gresit.
As dori sa trimit o scrisoare in SUA. In calitate de minor, trebuie sa fiu insotit de un adolt la posta sau nu am nevoie decat de buletinul meu?
Probabil este o intrebare stupida,dar chiar am aceasta nelamurire.
Iar la posta nu trebuie sa cer decat un timbru pentru plic, sau mai am nevoie si de altceva? Funda si multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Daca ai buletin poti trimite.La posta ti se va spune cate timbre iti trebuiesc pentru scrisoarea ta.Le poti lua de la ei. Daca o vrei recomandata va costa mai mult.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poti merge singur si buletinu e bun sal ti in caz ca il cere pentru orice eventualitate.

| Chamberlin a răspuns:

Salut,
Daca nu ai buletin trebuie sa fi insotit de un adult.
Bafta!