| CosminSs657 a întrebat:

Nu credeți ca fetele sunt foarte favorizate in ziua de astăzi? Nu mi se pare prea corect.

28 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Prea putine detalii. Dezvoltă subiectul.

| CosminSs657 explică (pentru darrio2007):

O sa scriu alta întrebare in care o sa vorbesc mai detaliat despre ce vreau sa spun.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Unde sunt favorizate?
In companii unde au salarii mai mici?
La angajare când sunt refuzate daca au potențial de rămâne însărcinate in viitorul apropiat?
Când sunt șantajate cu sexul pentru promovare, angajare etc?
Când sunt agresate sexual?
Când sunt condamnate daca fac sex prea des?
Până și la biserica sunt maxim discriminate.

| user0010 a răspuns (pentru suntserios):

În ce sens sunt discriminate la biserică?

| suntserios a răspuns (pentru user0010):

Mă scuzi nu discriminate e cuvântul corect. Desconsiderate e cuvântul.

| user0010 a răspuns (pentru suntserios):

Asta cu sexul prea des, nu ar fi chiar o problemă majoră, au și ele nevoile lor.
Dar să facă cu oricine apucă da, atunci e de rău.

| suntserios a răspuns (pentru user0010):

Da la un bărbat e doar cool că face sex pe unde apuca nu?

| user0010 a răspuns (pentru suntserios):

Mie sincer nu-mi pare cool, îmi pare dezgustător chiar. Să te f*** cu cine apuci, e unul din cele mai jegoase lucruri pe care le poți face. Mai degrabă să o faci cu cineva pe care-l / care o iubești, îl cunoști de mult timp, decât cu toți care îți vin în cale.

| suntserios a răspuns (pentru user0010):

O fi asta părerea ta, nu e părerea majorității.

| user0010 a răspuns (pentru suntserios):

Da știu. Dar până la urmă e și o chestie de moral, îți pui și tu întrebări: "băi e normal ce fac?"

| Mosotti a răspuns (pentru user0010):

De ce e jegos sa se culce cu mai multi? O zici de parca face infractiuni.
Nu e nici o problema, unele si unii vor diversitate sexuala, vor doar sex si atat, nu se leaga neaparat iubirea de sex.

| user0010 a răspuns (pentru Mosotti):

Asta e strict părerea mea. Nu e vorba de infracțiuni, da e ciudat, să stai să te culci cu oricine apuci. Mie unul așa mi se pare.
Că vor doar sex și atât o să ne afecteze pe noi băieții, n-o să mai găsim o fată serioasă cu care să ne întemeiem o relație.

| Mosotti a răspuns (pentru user0010):

Bine, si eu gandesc ca tine, daca am pe una, sa raman cu aia, dar zic asa obiectiv fiind si respectand dorinta celor care schimba. Simt ei nevoie probabil de puternica diversitate sexuala, nu stiu.

Oricum seriosii cu seriosii, neseriosii cu neseriosii, stai linistit, ca si femeile n-ar mai gasi babati seriosi, mai ales ca aia mai rau umbla din floare in floare, ca si ala tot cu n femei se culca, si n femei cu n barbati.
Deci reciproc nu au sanse la o rel serioasa.

Iar seriosii cu seriosii au sanse, pentru ca se accepta intre ei, deci nu e problema.
Nu prea multi fac asa, dat fiind ca 95 % isi fac rel serioase.

| Drimmero a răspuns:

Poate mai degraba defavorizate si privite ca niste obiecte sexuale de multe ori.

| Mosotti a răspuns:

Sunt pe dracu favorizate, stiu destule care vroiau sa fie barbat. Daca erau barbat:
1- Daca se f cu mai multi, nu le condamna nimeni.
2 - Daca e vreo situatie nasoala pot sa se apere, ca se intampla destule incidente
3 - Nu mai au ciclul ala tampit lunar care e destul de neplacut.
4 - Daca vor copii, nu mai trece prin ce trece 9 luni, greturi, etc, durerile nasterii.
5 - Nu ar mai fi batute de barbati, destule cazuri sunt cand barbatii bat femeia.
6 - Dupa munca n-ar mai calca, spala, facut mancare, curatenie.
7 - Cand vine copilul nu si-ar mai manca sufletul sculandu-se noaptea sa stea dupa copil cand tipa, in timp ce barbatu e in lumea viselor.
8 - La munca uneori li se da sal mai mic, desi nu e o regula, uneori sunt conditionate de sefi sau patroni sa ofere sex pentru sal mai mare sau chiar pentru a mai lucra acolo.
La barbat nu exista asa ceva, daca e capabil primeste avantaje fara conditionari, ea poate primi conditionari si daca e capabila.

Avantaje ca femeie ar fi:
1 - La razboi nu le ia, desi razboi nu prea e asa cu una cu doua. Dar si daca e, viata nu au nici acasa daca e razboi, nu tu mancare, nu tu nimic, iar daca mai vin si invadatorii si violaza la ele, e mai grav, cum au violat rusii in Berlni sute de mii de femei.
2 - mai era aia ca are acces mai usor la sex, insa nici asta, ca daca comparatia o facem corect, una de nota 8 si unu de nota 8 la fizic, amandoi au in egala masura la fel de usor la sex.
Iar daca zici ca are acces mai usor la sex ca barbatu care are nota mai mica la fizic ca ea, asta nu e valabil, ca nu compari mere cu pere.

Cam asa sta treaba.

| Hammurabi a răspuns:

La ce mă gândesc eu, nu.
La ce ai vrut tu să te referi, habar n-am.
laughing

| Brizbriz a răspuns:

Sa fi fata si sa ramai insarcinata cu un balalau IMBECIL si imatur, care apoi isi pune palma in kur si nu mai vrea sa auda de tine

TI SE PARE FAVORIZARE?!?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mi se pare. Poate că unele încearcă să fie favorizate de către unele persoane sau un grup de persoane.

| Yparisa a răspuns:

Nu. Deloc.

| Eriii a răspuns:

In ce fel? nu mi se pare tbh, mi se pare ca majoritatea barbatilor si baietilor inca sunt misogini in ziua de azi desi e cam trist avand in vedere cate lucruri au facut femeile tocmai ca sa nu mai existe persoane care sa compare fetele si baietii si sa fie toata lumea tratata egal. happy dar nu stiu, unele da, sunt favorizate mai ales de profi

| CosminSs657 explică (pentru Eriii):

Sunt favorizate in aproape tot parerea mea

| Mela1000 a răspuns:

Nu suntem deloc
favorizate!

| CosminSs657 explică (pentru Mela1000):

Mie mi se pare ca aproape mereu sunteți favorizate.

| Eriii a răspuns (pentru CosminSs657):

As vrea eu sa fiu una din fetele favorizate lol, dar nu sunt deci nu ma pune in aceeasi oala. iar de exemplu, cand vine vorba de sport, libera exprimare sau de aspect, nu suntem favorizate, din contra. bunica mea, femeie, imi spune sa nu mai port de exemplu crop topuri (nu mi se vede nimic ca sa zici ca arat indecent) ca cica arat ca o c**va deci.

| Larianiel a răspuns:

Depinde. In general, consider că nu?