| bleakk a întrebat:

Nu cunosc foarte bine istorie,dar imi doresc sa cunosc si aici cate putin si as vrea sa ma introduceti daca se poate,pe scurt, in perioada 1918-1938, perioada interbelica. Ce s-a intamplat aici? Spuneti-mi cate ceva despre Hitler, crimele de la Auschwitz? Care e legatura intre ele? Ce s-a dorit pe atunci? Despre nazisti.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Citeste CARTI! Aici, o sa afli mai mult barfe decat istorie. Ceea ce vrei tu sa stii presupune citirea a vreo doua biblioteci. Deci, nu mai pierde timpul.
Chiar vrei sa-ti vorbeasca despre istorie niste copii de 12-13 ani?

| jojo92 a răspuns:

Google sau carti de istorie.Doar nu crezi ca sta cineva sa iti scrie toata istoria din perioada aceea

| bleakk explică (pentru jojo92):

Pe scurt inseamna succint.

| jojo92 a răspuns:

Intra pe youtube sunt documentare in care sunt foarte bine explicate evenimentele din acea perioada:apocalipsa din auschwitz partea 1 si 2.Este foarte bine explicat.