| SuckTheGod a întrebat:

Nu e cam egoist din partea unor oameni sa creada ca nu mai exista viata in Univers?

12 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Ba da, este egoist.
Vrei să-i pedepsim?

suntserios
| suntserios a răspuns:

E mai mult arogant decat egoist

| KamaSutra a răspuns:

Cum au zis si ceilalti, e aroganta mai mult

| Sociopat a răspuns:

Ei nu cred ca nu exista. Ei vor sa creada ca nu exista pentru ca ideea ii sperie.

| neca a răspuns:

Cum a zis ''suntserios''
mai e ignorant si anost, din partea acelor oameni.

| SweetMinion a răspuns:

Nu cred ca e vorba de egoism. Adica, in inger, demoni, strigoi si fantome se crede, dar in extraterestrii sau orice altceva ce nu apartine de planeta noatra, nu. Sunt de acord cu primul raspuns, nu e egoim ci aroganta.

| LaraClarice a răspuns:

Eu cred ca pe langa egoism si aroganta mai este si scepticismul.

| SuckTheGod explică:

Iar vi cu desene stupide? Offf....babele astea, e adevarat ca o data cu inaintarea in varsta prostesti.

| 0Alexander0 a răspuns:

Da, putin spus ca universul e urias, e mega, super, duper, hyper urias, nici nu ne putem imagina asemenea dimensiuni. Cred ca cel putin in galaxia noastra sunt mii, poate milioane de alte civilizatii. Dar eu banuiesc ca majoritatea oamenilor destupati la minte ai secolului 21 isi dau seama (lasand la o parte crestinii). Acum mii de ani ne simtem buricul universului, pe masura ce stiinta evolueaza ne simtim tot mai mici si neimportanti. Nu o sa mai fim mult timp asa de argoanti, pe masura ce o sa evoluam.

| angelcore a răspuns:

Cred ca da, adica pana la urma universul e gigantic si poate contine atatea galaxii cu alte sute de planete. Nu doar ca e egoist ci e si stupid sa crezi ca nu exista alta forma de viata in univers. Probabilitatea e de partea celor care cred in alte forme de viata in univers.

| Şaptepăcate a răspuns:

Multi gandesc intr-o singura directie adica asta zice cartea asta atunci asa trebuie sa fie. Ca trebuie sa asculti sfatul batranilor... dar si oamenii prosti imbatranesc. Interviurile "Unde se duce soarele noaptea", "Cum se numeste planeta noastra " arata exact asta.

| NicolasAlx a răspuns:

Dar exista man, numai ca nu stim de care. daca aia pe la televizor au zis, ca asa e. eu cred ca exista forme de viata microscopice,, dar asta nu inseamna ca daca cred asta nu exista si altele. si totusi, se poate sa fim cam singuri in acest univers, poate in alte galxii, cine stie. e greu, n ai cum sa gandesti asa ceva.