ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a întrebat:

Nu e chiar o intrebare. E mai mult o constatare, dar, as vrea sa stiu parerea voastra.
Vad ca, din ce in ce mai multi useri se intreaba cum ajung unii experti.
Sa fie clar: NU ma refer la niciunul dintre expertii actuali.
Am bagat de seama ca, unii useri au cel putin 2 conturi: unul activ, pe care pun intrebari si dau raspunsuri si altul, de rezerva, de pe care isi voteaza propriile raspunsuri de pe contul activ.Astfel, aduna voturi "inteligent" la niste raspunsuri de tot rasul, uneori.

Răspuns Câştigător
| kathessa a răspuns:

Nu am avut timp sa observ treaba cu doua conturi, dar cred ca trebuie sa fii al naibii de plictisit sa faci asta! Totusi, administratorii nu vad IP?
Altceva m-a frapat. Zilele trecute am vazut un anunt cu o anumita persoana care a ajuns expert. Am zis: wow, oare ce calitati are fatuca? Si am citit in istoric rasounsurile pe care le daduse. Mare mi-a fost mirarea cind am constatat greseli de ortografie!
Si atunci? Cum ramine cu raspunsurile pe care administratorii nu le admit pentru ca am folosit multe majuscule, sau nu am voie sa scriu in limbajul prescurtat cu dc, adica si alte aiureli? Nu avem voie? Pai vad ca le promovam!
O seara buna!

22 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 explică:

@Sense.Bro: Ce vrei sa spui? Ca nu-i asa? Iti pot demonstra imediat ca am dreptate!

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 explică:

@Legiuitoarea: nume, pe privat, nu pe site. Intelegi de ce.Nu e o problema sa furnizez nume.Nu ma leg eu degeaba de sufletul nimanui.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 explică:

@kathessa: Sa stii ca nu din plictiseala...Nu m-am apucat sa caut in mod special. Mi-a sarit pur si simplu in ochi similitudinea ortografiei (sau, ma rog... a lipsei de ortografie) la doi useri diferiti...si nu prea. A fost pura intamplare.

| psiholoaga a răspuns:

Asta cu userii cu mai multe conturi e veche. Eu am observat vreo 2, fiecare cu 2 conturi, dar pusti care de-abia au intrat. Nu cunosc "operatiuni de amploare" si nici nu ma intereseaza. In ceea ce priveste numirea expertilor, banuiesc (sper) ca raluca verifica si ip-urile. Pe mine m-a deranjat ca am observat zilele astea un user care, de cand a aparut, da raspuns de fiecare data in primii trei (uneori si cate trei comentarii odata), insiruind aberatii, ca sa primeasca mai multe puncte. Nu m-a deranjat graba lui (si unii dintre experti au dat dovada de aceeasi precitapire la a raspunde cand nu au nici in clin nici in maneca), ci faptul ca doua dintre raspunsuri (cele mai complete si mai inteligente) erau plagiate de pe site-uri. L-am raportat; vad ca nu se intampla nimic. Ma intristeaza sa constat ca sunt oameni care, incapabili de a gandi ceva cu propriul creieras, prefera sa fure si sa isi asume ideile altora. Si mai au tupeu sa iasa si in fata "citandu-i" pe altii...

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Pana la urma daca esti sau nu expert ce conteaza?! Important e sa-i ajuti pe ceilalti cum poti. daca nu esti expert nu inseamna ca nu-i ajuti pe ceilaltiwinking sau ca ii ajuti mai putin big grin.
Cat despre persoanele cu mai multe conturi si autovoturile...nu poate face nimic raluca?

| ViVi a răspuns:

Da ai dreptate si ce e de facutthinking
happy

| Betty18 a răspuns:

Ooo daa mersi pentru ideelaughinglaughingde acum imi mai fac vreo 5 conturi pentru acele fundite rolling on the floorrolling on the floorlool...haidi k glumeam

| lifeForJesus a răspuns:

Nu mi-am dat seama... uite cine vorbeste!

| Criiss16 a răspuns:

Da, ai mare dreptate.Multi au 2 conturi, sau chiar mai multe! Dar totusi nu cred ca expertul se alege dupa cate inteligente sau fundite are.Adica nu stiu.Raluca sigur stie sa aleaga expertii.

| kathessa a răspuns:

Nu de plictiseala ta era vorba! Ci de a a celora care isi fac mai multe conturi. Iti dai seama ce viata searbada trebuie sa ziba ca sa stea pe aici si sa dea raspunsuri pentru care sa se chinuie apoi sa-si dea fundite! Mi se face rau...

| jo_7646 a răspuns:

Da tu de unde sti? demonstreza-mi! te rog!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ardnaxur1961 superb, mi-a placut asta rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, se vede ochiul legat ca au 2sau 40 de conturilaughing
Daca tot au raspunsuri de tot rasul de ce nu se voteaza cu amuzant? thinking
Pentru stupid si nefolositor nu isi face nimeni cont? hai ca e freehee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Interesant subiectul tău: două conturi, aceeași persoană!
Vrem nume.
@Raluca, tu faci, lași problema așa.
Ai făcut o observație care nu trebuie ignorată.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai dreptate, dar eu cred ca Raluca stie sa aleaga expertii dupa raspunsuri nu dupa autovoturi! Cel putin pana acum nu a gresit. Am vazut si eu la cineva sute de fundite si raspunsuri de tot rasul, dar "gasca" si conturile suplimentare o propun intr-o veselie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Damn it! Cine-i mai tare eu sau ei? O iau de la capat si reusesc, nu pot altfel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ardnaxur1961 nu, nu, dimpotriva, chiar eu am semnalat lucrul asta in trecut de mai multe ori happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună din nou.
Bine, cum vrei tu.
Eu te "ascult" și sunt de acord cu tine.
Tot respectul, știi că sunt o fată cuminte.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@legiuitoarea-numai cand vrei tu. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ardnaxur1961 eu ca si tine am vazut lucrul asta la doi useri, semianalfabeti cu texte confuze care se vor inteligente si ma gindeam ca este cineva cu doua conturi, dar intimplator, am aflat acum putin timp ca sint frati rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La unele siteuri nu se permit mai multe conturi de pe acelasi ip.Aici se poate?happy
Trebuie schimbata treaba asta happy
Totul se rezuma in romania la hotie laughingTristhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu-mi dau seama cum va dati voi seama ca unii au mai multe conturi straight face oare ei isi dau seama ca voi va dati seama? laughing

Ar fi chiar penibil, imi fac 5 conturi si-mi trimit cereri de prietenie de pe un nick pe altul, imi dau funde, ma votez cu extra inteligent, pun intrebari si-mi raspund singura la ele, ba chiar imi fac si avansuri rolling on the floor