| Tolby a întrebat:

Nu înțeleg! Cum se face că nu am noroc? Fac tot posibilul să prind niste oportunități, iar alți oameni nu fac nimic și au lumea la picioare. Că și exemplu o pot da pe sora mea care are un noroc incredibil, iar ea nu face decât să stea toată ziua pe telefon și să deseneze câteodată! Sunt mândru de ea că are norocul pe care îl are, dar as vrea și eu puțin noroc în ceea ce fac. Ce pot face să am puțin noroc?

6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ce inseamna noroc pentru tine atunci? Sa reusesti in ceea ce faci? Ce faci si ce nu iti iese atunci?

Iar daca privesti totul in termeni majori... chiar daca ai ghinionul sa pierzi autobuzul dimineata la 6, este mai ok decat sa faca accident dupa ce a plecat, dar sa nu stii asta si sa vezi totul doar ca pe ghinion.

| Andreeush a răspuns:

Dacă aștepți să îți pice din cer atunci îți pierzi timpul.
Nu știi că trebuie să lupți pentru ceea ce îți dorești?

| OldSoul a răspuns:

rolling on the floor Fa-ti schimbare de sex.
Nu stiu cum naiba se explica, ca in ziua de azi, fetele au mereu noroc si prioritate.

| Emma30555 a răspuns:

Pai din ce spui tu secretul pare sa fie sa fii și tu mai relaxat

| Dalmore a răspuns:

Norocul ti-l faci. Nu astepti oportunitati, iti cauti tu unele.

| TheGentleman a răspuns:

Nu faci parte din categoria masculilor Alpha