| SaveTheNature a întrebat:

Nu inteleg de ce majoritatea aleg sa emigreze in state,continente precum:
Canada, Australia,SUA, Noua Zeelanda,UK.

Cand de fapt tarile cu cel mai ridicat standard de viata, cele mai pasnice,democratice,curate,educate,si cu cel mai bun sistem de sanatate si educatie, sunt aici in Europa.
Norvegia
Suedia
Finlanda
Danemarca
Elvetia
Luxemburg
De ce?

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Lumea a innebunit dupa bani dar nu stiu ca si in Romania se pot descurca, unii nu fac nimic peste hotare iar altii cu cap isi fac macar o afacere in RO.

| sabin89 a răspuns:

N-ar trebui sa emigreze nimeni niciunde. Ce-nseamna mofturile astea?! Ia stati cuminti la locurile voastre!

| anonim_4396 a răspuns (pentru sabin89):

Pai este in fiecare din noi dorinta de mai bine, de evolutie. Daca am fi gandit toti ca tine nu am mai fi parasit niciodata pestera, ca ce ar fi insemnat asta?! mofuri, ar fi trebuit sa stam cuminti la locurile noastre din pestera.Auzi nebunii au vrut sa isi faca o casa in afara pesterii, iti poti imagina asa ceva?

| SaveTheNature explică (pentru anonim_4396):

Statistic vorbind Romania este tara cu cele mai multe familii"sparte" datorita emigrarii.
Si exista multe tari europene la fel de sarace ca noi precum bulgarii, ucrainienii,sarbii, basarabenii, etc. care desi sunt la fel de saraci ca noi, sau poate chiar mai saraci, prefera a nu-si parasi familiile pentru bani si MOFTURI.

| MortemAeternum a răspuns:

Pentru ca limba engleza este una din cele mai usoare limbi la ora acutala.Pana te chinui sa inveti limbile alea barbare iti ia ceva timp, plus ca imgrantii sunt tratati mai bine in SUA(datorita faptului ca SUA este formata doar din imgranti, nativii au fost exterminati, ma rog au mai ramas foarte putini) decat in Europa.
Dar in UK mi se pare ok daca iti poti gasi ceva bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Limba este principalul motiv.

| TiffanyღBJ a răspuns:

Pt ca tarile enumerate de tine primesc mai greu imigranti, pentru ca este mai simplu sa inveti engleza decat limbile germanice vorbite in acele tari.

PS: Sper ca nu vrei sa zici ca UK, Canada, SUA si Noua Zeelanda sunt CONTINENTE surprise

| SaveTheNature explică (pentru TiffanyღBJ):

Am facut o enumeratie state, continente.
Bineinteles ca fac diferenta intre continente si tari.
Practic asta studiez aproape in fiecare zi.
ma fascineaza sa stiu multe despre absolut toate tarile.
tongue

| SaveTheNature explică (pentru TiffanyღBJ):

Si apropo.E mult mai usor sa te stabilesti in oricare din tarile UE, decat in America, Australia sau Canada. Sincer.

| TiffanyღBJ a răspuns (pentru SaveTheNature):

Scuze tongue

| Onio a răspuns:

Simplu. Europa este "INVADATA" de romani. Si din pacate MAJORITATEA celor care se duc prin tarile europene ne-au pus si la restul (adica romanilor demni, harnici si adevarati oameni) o "Stampila" in frunte prin furturi, violuri, prostitutie s.a.m.d.

Si motivul pentru care aleg alte continente este simplu, acolo inca nu ne-au stirbit reputatia acele rebuturi numite "romani" care fac ce am mentionat mai sus.
Si plus ca pentru a ajunge pe alt continent pentru a te stabilii definitiv, te verifica pana la sange, sa vada daca nu cumva le "contaminezi" continentul, statul, tara.
Si daca nu produci, te trimit acasa rapid laughing

Cei care aleg alte continente sunt de obicei romanii care chiar vor sa munceasca, si sa isi faca un trai decent, si legal pe care nu il pot avea in tara.

P.S.

Si cum zice si Tiffanyღ, acele tari mentionate de tine au o politica foarte stricta in ceea ce priveste emigrantii happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Onio):

O la la! Cat de nedreapta esti fata de cei care fac bataturi prin Italia si Spania. Sunt si rai, intr-adevar, dar majoritatea sunt ok.

| Onio a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa te citez " O la la!" (nedreapta :O?) in primul rand sunt barbat rolling on the floor, dar m-am amuzat binewinking

Si 2. Am scris majoritatea happy, nu TOTI happy

| cataleya a răspuns:

Poate din cauza situatiei materiale happy

| Necsoiu_Robert_1990 a răspuns:

Clima e mai usor sa emigrezi in sua unde e mai cald decat sa emigrezi in norvegia unde dardai de frig

| SaveTheNature explică (pentru Necsoiu_Robert_1990):

In sudul norvegiei unde se afla majoritatea locuitorilor iernile sunt chiar mai blande decat in Romania