Întrebare recomandată | Fatamuntilor a întrebat:

Nu mai inteleg nimic...
http://www.tpu.ro/......ic-ma-uit/
Acum doua -trei zile erau soare,frumos,lumea imbracata subtire.
Mi-am splalat hainele groase, le-am pus in dulap.Am pus ghetele la iernat.
Azi dimineata cand sa ma uit pe geam....ninsese.E adevarat ca doar pe munti se mai vede.
Ma uit pe calendar e totusi jumatatea lui aprilie.
Jumatate din primavara s-a dus...
Ce sa fac? Sa scot hainele de la iernat? Oare inghet daca ies in polar si vesta de fas?:))
.

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Sa dea naiba daca bag cizmele in dulap pana in iunie!
Am mai facut intr-un an sportul "baga cizmele-scoate cizmele"!
Acum, stau ca pentru asediu: tricourile si puloverele convietuiesc, fericite, pe acelasi raft, cat mai la indemana!

| Fatamuntilor explică (pentru ardnaxur1961):

Foarte bine faci; eu am pus puloverele de iarna deoparte, si am scos tricourile....nu si pantaloni scurti sau fustite. Oricum, s-a mai luminat, ninsoarea s-a mai rarit, asa ca nu mai am ce trimite...
Vine, vine primavara/Se asterne toata tara...

32 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Hehe, şi eu care credeam că am îngheţat de nebună...hee hee

Pune şi tu două-trei perechi de ceva pe tine (fă-te varză!hee hee ), că mai un pic şi apare Soarele (la mine parcă se şi vede).

| Fatamuntilor explică (pentru NOname):

Am iesit pana la urma.Mi-am pus un hanorac cu gluga si haina mai groasa.Am facut foc in soba.Iar afara ninge. Vrei sa-ti trimit si tie putin?laughing

| NOname a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Foc din sobă - da; ninsoare - nu... păstreaz-o pân' la anul.hee hee

| Fatamuntilor explică (pentru NOname):

Naaa,vin pa pachet (scate cizmele si paltonul)big grin

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Parca dimineata ma plangeam la tine ca este frig si ca trebuie sa fac foc neaparat sa nu inghet. vremea este schimbatoare ca si omu..asa ca nu putem sa acuzam pe nimeni, ce vrea bunul Dumnezea sa dea, sa fie primit nu?
Srai calma ca azi am plecat in oras si m-am iechipat aproape ca de iarna..am gresit? nu nu am gresit, ca era mult mai frig, asa ca nu imi parea rau ca m-am echipat ca de iarna.
Oare sa zic Hristos a inviat/ori Astazi s-a nascut Hristos...vom vedea.
O seara bunahappy

| Fatamuntilor explică (pentru caramela):

Pai am spus ca de la mine trage frigul tau....am recunoscutlaughing, si datorita mie ai facut foc, ar trebui sa-mi multumesti big grin.Eu stiam ca omul e schimbator ca vremea.laughing
Nu, nu ai gresit, si a trebuit sa ies, imbracata ca de iarna.
Stai tu linistita ca de Pasti vom avea vreme frumoasa!

greece12
| greece12 a răspuns:

Vremea e de genul feminin, asa ca nu incerca s-o intelegi!
Si desi calendarul iti spune ca e primavara, nu-l lasa sa te duca de nas, ia o haina mai groasa si nu te pune cu vremea!

https://www.youtube.com/watch?v=ohpNJai3Tpk

| Fatamuntilor explică (pentru greece12):

Primavara capricioasa (tot la genul femin)Am pus o haina groasa, si nu aratam ca o ciudata, ca toata lumea e la fel.
Auzi, nu vrei sa impart cu tine doi -trei fulgi de zapada? Nu mai mult pentru ca sunt destui doritori!laughing

| greece12 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Brrr,nu merci!
Eu, aici, imi pregatesc costumul de baie!
laughing

| Fatamuntilor explică (pentru greece12):

Si care credeam impart cu voi acesta,, bucurie'''...laughing

| greece12 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Si tu!
Daca veneai acum trei luni cand as fi dat orice pentru un fulg de zapada!
laughing

| Fatamuntilor explică (pentru greece12):

Bine... la iarna e bine? Te pun pe lista?

| greece12 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Chiar te rog!
M-am saturat de zapada artificiala!

| DNSK a răspuns:

laughing)) imbraca-te, dezbraca-te! nu stiu ce sa zic..la mine e soare, frumos, un pic rece, dar se va incalzi pe parcurs. daca esti de prin Brasov (vazusem la stiri o neaua ca-n povesti) atunci nu stiu sa zic. mai lasa-ti hainele groase pana prin iulie, sa fii sigura

| Fatamuntilor explică (pentru DNSK):

Nu sunt dim Brasov, dar tot de la munte! Daca vrei iti trimit o portie de ninsoare, vrei?laughing Ca sa nu zici ca sunt rea!

| DNSK a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Si s-o bag in paharul cu bautura in loc de gheata? eu n-am avut parte de zapada anul asta. o data a nins si la 12 ziua s-a topit tot. noi ne-o facem, cu mana noastra

| William a răspuns:

Pot sa fie si -10 grade ca eu tot in tricou stau.

| Fatamuntilor explică (pentru William):

Daca sunt -10 grade afara si tu stai la +20 in tricou in casa, te inteleg!laughing

| OnuOnulică a răspuns:

Dumnevostră probabil stați la munte deci de aia e ninsoare!
La mine în Ploiești e cald și bine.
Oricum, eu zic să le scoateți cât mai repede! laughing

| sublime89 a răspuns:

Sper ca ai auzit ca tot incalzirea globala e de vina laughing

| Fatamuntilor explică (pentru sublime89):

Da bre, numai ca eu am inghetat de frig.laughing

| sublime89 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Nu conteaza. Incalzirea globala actioneaza in moduri foarte misterioasehee hee

| Seepty a răspuns:

Eu as zice sa le scoti daca a nins si e frig.

| TempestUV a răspuns:

La mine ploua de 3 zilesad

| ShadowGhost a răspuns:

Da..si eu am observat asta, si zilele astea am stat in casa, ca era nasol afara.Asta este, si eu de la balerini am trecut la bocanci, si ma alesesem si cu o raceala.hee heeDar incercam sa ne pliem pe dupa vreme

| Carmen27 a răspuns:

Dacă temperatura a scăzut sub 5 grade, ar fi mai bine să scoţi haina de iarnă.

| Fatamuntilor explică (pentru Carmen27):

Sunt 5 grade, dar cu plus. Oricum am scos haina de iarna!

| PerfectLoveDrivesOutFear a răspuns:

Depinde de cat de sensibila esti...

| BarcaFC a răspuns:

Cred ca ar trebui sa iti iei niste haine mai groase, dar nu chiar de iernat, de toamna ar fi numai bune hainele. Funda?winking

| Gilyka a răspuns:

Vremea se schimba din zi in zi dar tu te poti imbraca cum crezi ca e mai bine pentru tine.

| Dora2002 a răspuns:

Scoate hainele de earna big grin big grin big grin