| patrascucataly a întrebat:

Nu mai suport, ce soluție am ca sa nu îmi tai venele sau sa nu ma sinucid?

12 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Încearcă să tai altceva. De exemplu, niște legume, iar apoi mănâncă-le.

| Celcestietot a răspuns (pentru Alyra):

Da, sa sinucida niste legume, isi descarca toata aceasta acumulare negativa de sentimente, trairi... laughing

| Mosotti a răspuns:

Explica putin, de ce vrei sa faci asta?!

Nu iti taia venele ca pe langa ca nu ai motive, ai sa te chinui mult cel putin destule ore:
1 - Sangele poate sa se coaguleze la un moment dat si nu se atinge scopul, posib de ratare e foarte mare.
2 - Poti sa-ti tai tendoanele si nu mai folosesti mainile niciorata, adica o sa te uiti la TPU si nu mai poti sa scrii nimic.
3 - Pana s-ar coagula sangele vezi iadul, o sa ai un rau de mori, o sa se strice vederea, o sa vezi intunecat, stricat, ca la un TV cu purici cu dare, auzul se altereaza, poti avea halucinatii groaznice, ca apar gandaci pe tine, ca vine un urs sa te sfasie din cauza hipoxiei la creier adica lipsa oxigen.
4 - Abia vei mai putea sau nu vei mai putea vorbi, vei vrea sa zici "mor de rau, faceti ceva", dar nu vei putea.
5 - Dupa aia e posibil sa ramai orb, surd, paralizat de la slaba oxigenare a creierului.
6 - Daca nu e nimeni acolo o sa stai nemiscat in halul ala pana te gaseste cineva.
6 - Daca scapi, te va urmari psihic toata viata orele de iad, vei avea cosmaruri groaznice cu filmul ala.

Vrei asa ceva? Eu nu stiu ce aveti fratilor, una doua va taiati venele! E o metoda primitiva cu sanse 90 % de ratare, pe langa ca nu ai motive.
Nu e mai bine sa incerci sa rezolvi problema? Sa analizezi ce se poate face macar, nu asa gata din prima hai sa ne jucam, ca si cum e un telefon "hai sa-l resetam sa vedem ce iese".
Si nu zic din afara, am trecut si eu prin asta, dar oricum nu m-am gandit la metoda asta tampita. Insa am incercat sa alung gandul urat si am reusit cu tratament ce-i drept.

| Celcestietot a răspuns:

Imbraca o camasa lunga si pune pe cineva sa te lege la maini cu aceasta rolling on the floor!

| Ineys a răspuns:

Pe cine sa nu sinucizi?
Vezi ca multi care au incercat sa se sinucida au regretat fix in ultimele secunde cand durerea era insuportabila si atunci au realizat cat de importanta e viata. Au incercat tot ce au putut sa ramana in viata dar au esuat. Cel mai bine se vede la cei care se spanzura si incearca din rasputeri in ultima clipa sa se prinda cu mainile de franghie ca sa supravietuiasca, dar nu reusesc. Poate asta te face sa te gandesti de 2 ori inainte.

| Mosotti a răspuns (pentru Ineys):

In primul rand se joaca el, nu are motive, multi fac asa si din dorinta de atentie. Ca daca ai motive clare, boli incurabile de exemplu care te chinuie permanent nu ai nici un motiv sa te intorci din drum cand stii ca viata nu mai e importanta si e doar o sursa de chin.
Dar altfel da, isi dau seama ca s-au jucat, multi se joaca.

L-am intrebat sa zica ce nu mai suporta, sa descrie putin. Oricum vor fi nimicuri, asta clar.

| oglindasultanului a răspuns:

Activitate sexuala

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stăm de vorbă dacă vrei. happy

Răspuns utilizator avertizat